Mladi porazom od Finske završili kvalifikacije za EURO

Piše: Vladan 73 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom od Finske (2:1) završila je kvalifikacije za EURO 2025 u Slovačkoj.

Naša selekcija rano je povela, ali je domaćin preokretom došao do trijumfa.

– Odigrali smo bolje nego u meču sa Rumunijom prije nekoliko dana. Ali, kao i mnogo puta do sada, fali nam nešto malo za bolji rezultat. Bez obzira na sve, momci su pokazali da mogu da pariraju tehnički boljim ekipama i to na veoma brzoj podlozi na koju nijesmo navikli. Rezultatski, ove kvalifikacije nijesu bile dobre za nas, a kada igrate za reprezentaciju, onda treba da imate rezultat. Sa druge strane, iz ove selekcije tri igrača su u ,,A“ reprezentaciji, tako da je tu ispunjen jedan od zadataka. Ono što je sigurno, u nekim utakmicama smo morali da budemo na višem nivou, zašto nijesmo bili, vidjećemo u analizama, istakao je selektor Nikola Rakojević.

Duel na ,,Tamelan stadionu“ otvoren je vođstvom Crne Gore. I to autogolom Darija Nama u petom minutu.

Ipak, domaćin je ubrzo izjednačio pogotkom Natana Skite, koji je savladao Nikolu Ivezića udarcem sa desetak metara.

Finska je nakon toga imala inicijativu, međutim, nekoliko pokušaja domaćih fudbalera bez većih problema zaustavio je čuvar mreže Crne Gore.

Izjednačenija igra viđena je u nastavku, a najbolju šansu za ,,sokole“ propustio je Balša Mrvaljević u 60. minutu. Ofanzivac Crne Gore ukrao je loptu na polovini protivnika, prešao golmana, ali je zaustavljen u posljednjem trenutku prije pogađanja prazne mreže.

Nešto više od desetak minuta kasnije, Finska je došla do preokreta. Oco Limata je petom asistirao Skiti, koji je postigao svoj drugi gol na utakmici.

U drugom minutu sudijske nadoknade, Mrvaljević je bio u prilici, ali je njegov udarac sa desetak metara iskosa završio u spoljnoj mreži.

Crna Gora je kvalifikacije završila na petom mjestu, sa sedam bodova iz 10 utakmica. Prvo mjesto i direktan plasman na završni turnir izborila je Rumunija, ispred Finske koja će u baraž, dok je Švajcarska završila na treće mjestu.

Finska – Crna Gora 2:1

0:1 – Dario Namo (ag) 5′, 1:1 – Natan Skita 10′, 2:1 – Natan Skita 71′

Finska: Lukas Bergstrem, Toni Mjetinen, Natan Skita (od 90.+1 Temu Hitonen), Adam Margijev, Kasper Terho, Jake Valijus, Luka Hirilainen, Dario Namo (od 62. Miska Ilitovla), Juho Talvitie (od 62. Oiva Jukola), Oco Limata (od 83. Doni Arifi), Vile Koski.
Selektor: Gert Remel.

Crna Gora: Nikola Ivezić, Andrej Đurić, Vladimir Perišić, Ognjen Bakić (od 89. Aleksa Ćetković), Balša Mrvaljević, Nikola Janjić, Nikola Vuković (od 78. Dušan Vuković), Igor Pajović, Stefan Melentijević, Andrej Bajović, Robert Đeljaj (od 83. Ognjen Gašević).
Selektor: Nikola Rakojević.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!