Mladi bolji od Egipta (3:1)

Piše: Reprezentacija.me 971 pregleda Dodaj komentar

stefan mugosaMlada reprezentacija Crne Gore savladala je odgovarajuću selekciju Egipta sa 3:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u španskom gradu Pinataru. Naša selekcija je u svim elementima nadigrala protivnika koji je nedavno remizirao sa Rumunijom, jednim od rivala Crne Gore u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je povela u 17. minutu preko Đorđevića, kojem nije bilo teško da pretvori u gol odličnu asistenciju Zorića koji je prethodno sjajno iznio loptu na polovinu protivnika. Pet minuta kasnije “hrabri sokoli” su duplirali prednost – Kosović je odlično uposio Mugošu, golman Avad uspio da odbije loptu do Vukčevića koji je sa ivice šesnaesterca šalje u suprotan ugao protivničkog gola.

Vezista Budućnosti ugasio je sve nade protivnika da se mogu vratiti u meč kada je u 67. minutu nakon još jedne fantastične dubinske lopte koju je uputio Zorić. Egipćani su uspjeli da ublaže poraz tek u posljednjem regularnog toka kada je Ahmed Koka, poslije odličnog driblinga, lijevom nogom pogodio suprotan ugao gola rezervnog golmana Radovića.

– Prikazali smo odličnu igru protiv kvalitetnog protivnika, koji je prije dva dana igrao neriješeno sa selekcijom Rumunije, našim protivnikom u predstojećim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Proradila je i realizacija napada koja nam je nedostajala u prethodnim mečevima. Kvalifikacije počinjemo u pravo vrijeme, a kada nam se pridruzi i Bakić mislim da ne bi trebalo da bude problema na otvaranju protiv Farskih Ostrva – bio je zadovoljan nakon utakmice naš selektor Dušan Vlaisavljević.

Ova utakmica nam je dobro došla, ovo nam je bila generalna proba i sa njom smo dobili kao ekipa na samopouzdanju i spremni dočekujemo Farane – izjavio je za naš sajt Stefan Mugoša, najbolji pojedinac Budućnosti u proljećnom dijelu šampionata.

Meč sa Egiptom bio je posljednja proba mlade reprezentacije pred početak meča novog ciklusa kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se 2015. godine igra u Češkoj. Naša reprezentacija će takmičenje početi kod kuće protiv Farskih Ostrva. Meč će biti odigran 11. juna na Gradskom stadionu pod Goricom sa početkom u 20.30 časova.