Minimalni poraz Dečića

Piše: Reprezentacija.me 302 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Dečić AdmiralBeta izgubili su 1:0 od ekipe HJK u Helsinkiju, izborili aktivan rezultat pred revanš i, iznad svega, vidjeli da mogu da igraju protiv šampiona Finske.

Izabranici Milorada Pekovića su i dva puta zatresli mrežu domaćina, ali golovi Kajevića u prvom i Stijepovića u drugom poluvremenu nisu priznati zbog ofsajda, odnosno faula.

Solidno izdanje crnogorskog prvaka, u “visokoj” trećoj rundi kvalifikacija za evropsko takmičenje, daleko je to bolje, na primjer, od izdanja tadašnjeg CG šampiona Budućnosti 2021, koja je na istom stadionu protiv istog rivala već do 13. minuta gubila 3:0, ispala ukupnim rezultatom 6:1.

Disciplinovano su odigrali fudbaleri Dečića, domaći u prvom poluvremenu, uprkos većem posjedu, nisu mogli do prave šanse, a nije ni Dećić bio bezopasan, naprotiv – šut glavom Vuka Strikovića u 12. minutu prohujao je pored stative, opasan je bio i pokušaj Argentica Lukasa Puleia u 20.

Bez većih problema su Tuzani u prvom poluvremenu odbranili svoj gol, a koštao ih je pad koncentacije, snage, svježine – šta god, u uvodu drugog poluvremena.

Fudbaleri HJK-a, koji su u punom takmičarskom ritmu, jer je već odigrano 19 kola finskog šampionata, agresivnije su krenuli u nastavku i veoma brzo došlo do, ispostaviće se, pobjedonosnog gola.

Englez Planž probio je po desnoj strani, ubacio nisku loptu u šesnaesterac, na nju je naletio Hostika i šutirao sa 10 metara, odbranio je golman Dečića Nikić, ali samo odbio loptu do Škotlanđanina Ervina, kome nije bilo teško da je iz blizine sprovede u mrežu.

Mogli su Finci i do drugog gola, bio je to period najslabije Dečićeve igre, a Planž je u 59. minutu umalo bio neprecizan.

Kada je Peković nakon sat igre počeo sa izmjenama, crnogorski šampion je opet uspostavio ravnotežu. I počeo da prijeti.

Već u 66. minutu nije priznat gol Stijepovića, koji je tek nekoliko minuta ranije ušao u igru. Danski sudija Sandi Putros procijenio je da je Matić prethodno napravio faul – čini se sporna odluka, u “sivoj zoni”, tako de se nisu oglasili ni arbitri iz VAR sobe.

Nastavili su Tuzani lov na izjednečenje, imali su nekoliko opasnih napada, ali su istovremeno morali da paze da ne prime drugi gol, kojim revanš bio znatno, znatno teži.

Najveću šansu na meču Pekovićevi fudbaleri imali su u 83. minutu, kada se rezervista Božanović odlično snašao nakon gužve u šesnaestercu, šutirao nogom pod prečku, ali je golman Nijhuis dobrom paradom sačuvao HJK.

Na kraju, u nadoknadi vremena, kontra domaćina i velika šansa rezerviste Melera, Nikić je već bio savladan, a Dečić za aktivan rezultat pred revanš može da zahvali beku Maleševiću, koji je klizećim startom, gotovo sa gol-linije, izbacio loptu u korner.

Revanš je narednog četvrtka, 15. avgusta, u Podgorici, još se ne zna na kojem stadionu – na sajtu Uefe piše da je to stadion pod Goricom, koji je još pod suspenzijom zbog očajnog stanja terena.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!