Milan Marković: Igraćemo rasterećeno i probati da iznenadimo

Piše: Vladan 829 pregleda Dodaj komentar

Izabranici Milana Markovića su u dva meča sa Fincima slavili pobjede od po 3:2.

U oba su Budvani vodili 2:0, Finci su izjednačavali na 2:2, a onda je crnogorski šampion u petom setu stavio tačku na meč, pri čemu je u revanšu spasio dvije meč lopte protivnika (koje bi utakmicu odvele u “zlatni” set)…

Moram da priznam da me ekipa prijatno iznenadila. Pogotovo u tim završnicama setova smo igrali vrlo staloženo i mirno. Tada smo pokazali karakter i čvrstinu, to su karakteristike dobrih ekipa. Mislim da je to i prelomilo taj dvomeč. Nismo gubili našu igru ni kada se protivnik vraćao u meč, pokazali smo to u petom setu oba duela. Važno je i što smo ekipi, klubu, gradu i našoj državi obezbijedili još dva evropska meča“, kaže za “Vijesti” trener Budvanske rivijere Milan Marković.

Budvane u narednom kolu, šesnaestini finala, očekuje dvomeč sa francuskim Ajačijom, koji je odmarao u prvom kolu. Prvi meč se igra u Budvi 3. januara, revanš je 17. u Francuskoj.

Ajačio, koji je osnovan 1967. godine, a prvi put je u Prvu ligu ušao 1997. godine, u godini na izmaku je ostvario najbolje rezultate u klupskoj istoriji.

Prošle sezone je prvi pu osvojio Kup Francuske, dok je ligaški dio završio na petom mjestu, a onda, takođe prvi put, stigao do polufinala plej-ofa, gdje je eliminisan od Seta sa 2:0. Ovu sezonu je otvorio prvom pobjedom u Super kupu Francuske protiv šampiona Pari voleja sa 3:2.

Trenutno je 7. u prvenstvu sa skorom od pet pobjeda i četiri poraza, stigao je do polufinala Kupa Francuske (u četvrtfinalu je eliminisao Tur), gdje ga u februaru očekuje duel sa Tuluzom.

Jaki su, vrhunska ekipa, imaju odličan blok i odbranu, kao sve francuske ekipe. Svakako su veliki favoriti. Mi ćemo igrati rasterećeno. Ali, napašćemo ih na našem terenu i probati da ih iznenadimo, pa ćemo na kraju vidjeti šta će biti“, dodao je Marković.