Medalja za crnogorski vaterpolo: Bronza za mlade vaterpoliste na Svjetskom prvenstvu

Piše: Vladan 221 pregleda Dodaj komentar

Još jedna medalja za crnogorski vaterpolo – osvojila je U18 reprezentacija na Svjetskom prvenstvu.

Izabranici Miodraga Mirovića su stigli do bronze pobjedom nad Italijom – 12:11.

Crnogorski tim je dominirao u većem dijelu meča, a u trećoj četvrtini je dva puta bio na pet golova prednosti, 9:4 i 11:6.

Nije, ipak, moglo bez drame. Italijani su serijom 4:0 na tri i po minuta do kraja smanjili na 11:10, prije nego je Strahinja Gojković odbitak iz peterca – nakon što je pogodio prečku – sproveo u mrežu.

Potom je “ajkule” na plus dva ostavio golman Marko Pejović odbranjenim petercem, a sve što je uradio rival bilo je da 21 sekundi prije kraja postavi konačan rezultat.

Gojković je sa četiri pogotka bio najefikasniji, po dva puta su se upisali Srđan Janović i Danilo Stupar, a po jednom Ognjen Moračanin, Ivan Marković, Andrija Roganović i Tim Perov.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: vijesti.me