Marija donijela srebro u Crnu Goru: Ovo je kruna i motiv za dalje

Piše: Ognjen 258 pregleda Dodaj komentar

Poslije manje od pola godine na podgoričkom aerodromu upriličen je doček za Mariju Vuković. Crnogorskoj skakačici uvis upriličen je doček 9. avgusta prošle godine kada je osvojila deveto mjesto na Olimpijskim igrama, zatim 21. marta poslije četvrtog mjesta na dvoranskom prvenstvu svijeta, a danas nakon prve seniorske medalje na velikim takmičenjima za crnogorsku atletiku.

Marija je stigla letom iz Atine u podne, a pored ljudi iz Atletskog saveza, njene porodice i prijatelja na podgoričkom aerodrom okupili su se broji sportski radnici, koji su željeli da pokažu poštovanje za istorijski rezultat, jer je srebro na seniorskom prvenstvu Evropepodvig kakav će teško ko ponoviti u bliskoj budućnosti…

– Ponosna sam, ovo je kruna moje karijere. Bilo je padova, ali drago mi je da nijesam odustajala. Zbog toga sam zahvalna ljudima iz Atletskog saveza, Crnogorskog olimpijskog komiteta, kao i mojoj porodici naravno, jer su vjerovali u mene i kada je bilo baš teško – rekla je po dolasku u Podgoricu Marija Vuković.

Vuković je u Minhenu krunisala sjajnu sezonu. Osvojila je zlato na Mediteranskim igrama sa rezultatom 192. Prije toga, crnogorska rekorderka imala je zapažene nastupe – osvojila je miting u Atini „Filothei Women Gala“ sa preskočenih 195, a miting u Kalitei završila je sa rezultatom 188, a prethodno je u Kefaloniji preskočila 193, a u Kalamatiju 195 centimetara. U Oregon na Svjetskom prvenstvu sa rezultatom 190 cm osvojila 14. mjesto i propustila priliku da dođe do finala.

– Drago mi je da su ljudi koji su mi dragi tu, iako je prošlo tri sedmice, euforija traje. Rekla sam trenerici kada smo sletjeli da osjećam adrenalin, baš kao onu noć kada sam osvojila medalju u Minhenu – naglasila je Marija.

Sezonu je zaključila na mitingu Dijamantske lige u Briselu prije pet dana, gdje je osvojila peto mjesto (191cm),18. juna u Parizu, osvojila je takođe peto mjesto, sa trećim rezultatom mitinga (195), a samo je veći broj pokušaja odvojio od pobjedničkog podijuma. U poljskom gradu Šleska završila je kao četvrtoplasirana, sa istom visnom kao i trećeplasirana Ukrajinka Katerina Tabašnik, ali preskočenom iz više pokušaja.

– Sada je sezona završena, konačno mogu da proslavim sa mojim dragim ljudima. Vrijeme je da popijem jednu medušku, mislim da sam zaslužila – kroz osmjeh je istakla Vuković.