Majorka pobijedila, sanjaju se evropski snovi na Baleraima

Piše: Vladan 37 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Majorke pobijedili su Rajo Valjekano u meču 10. kola na osunčanim Balearima rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je talisman domaćeg tima, napadač rođen pre 30 godina u Prizrenu Vedat Murići, koji je u 75. minutu matirao golmana gostiju Augusta Batalju.

Asistent iz kornera bio je rezervista Dani Rodrigez koji je samo tri minuta ranije ušao u igru.

Potpuno je zatajila odbrana ekipe iz madridskog predgrađa u toj situaciji, niko nije pazio na Murićija, a ovaj je umio da iskoristi situaciju – uslijedio je skok, trzaj glavom i pogodak za vođstvo i pobjedu.

Rajo ni prije gola, a ni posle nije pokazao ni dio napadačkog repertoara, i generalno igru zbog koje je u prethodnih pet utakmica bio neporažen. Goste otuda ne brine ovaj poraz ali bi trebalo da zabrine način na koji su kapitulirali i bili poraženi.

Majorki je ovo bila peta pobjeda ove sezone i ekipa je trenutno na diobi trećeg mjesta sa Atletiko Madridom, Atletiko Bilbaom i Viljarealom – ovaj kvartet sakupio je 17 bodova.