Luka Bar slavila nakon nove drame

Piše: Reprezentacija.me 229 pregleda Dodaj komentar

Iako oslabljene neigranjem izuzetno značajnih igračica, Melise Cenović s jedne i Nevene Vukčević s druge strane, odbojkašice Luke Bar i Galeba odigrale su još jedan spektakularan meč u dvorani “Topolica”, a i ovog puta više sreće, nerava i znanja imale su izabranice Vladimira Milačića i kao i u prvom susretu slavile rezultatom 3:2 (25:16, 22:25, 25:22, 22:25, 15:11). Na taj način Luka Bar je u finalnoj seriji plej-ofa povela 2:0 i došla na korak od nove titule prvaka Crne Gore.

Prvi set bio je ravnopravan negdje do sredine, a onda se razigrao formalni domaćin i Luka Bar je više nego ubjedljivo riješila taj dio igre u svoju korist.

Mnogo veća borba viđena je u drugom setu. Bolje ga je počeo Galeb, nakon tajm-auta Vladimira Milačića Luka Bar je preokrenula i povela sa 14:11, ali onda su se razigrale mlade odbojkašice Galeba, Natalija Vlaović je sjajno servirala, proradio je i njihov blok, pa su napravile seriji 8:0 i povele 19:14. Dušanka Petrović i drugarice su prijetile, smanjivale na dva poena razlike, ali je tim Nikole Masoničića dobio taj set.

Luka Bar je u trećem setu na servis sjajne kapitenke Dušanke Petrović od 3:2 došla do 9:2, potom i do osam poena prednosti (12:4), a u tim trenucima blistale su i Dijana Vuković i Tamara Kovačević. Galeb je smanjio na 13:10, tajm-aut uzeo Milačić i njegov tim se ponovo odlijepio, ovog puta na 19:13. Osvajač Kupa se, međutim, nije predavao, već je izjednačio na 19:19 uz sjajan servis Maše Dragojević, a potom i poveo 22:21. Ali, nakon izjednačenja na 22:22, na servis je došla Tamara Kovačević i Luka Bar je osvojila sve poene do kraja seta.

Galeb je potpuno dominirao četvrtim setom, zahvaljujući izuzetnom učinku Simone PetranovićNatalije VlaovićMaše Dragojević i Marije Tuševljak poveo 4:0, pa 7:1 i 9:2, a onda i 15:5, da bi uz sjajnu igru ostavio protivnika na 11 poena i izjednačio na 2:2 u setovima.

Ali, u tom dijelu igre izgleda da u se Milačićeve odbojkašice malo odmorile, bolje su počele odlučujući set i stalno imale prednost. Galeb je u finišu smanjio na 13:11, ali onda su na scenu stupile Dušanka Petrović i Dijana Vuković i svojoj ekipi donijele drugi trijumf u finalu i dovele je na korak od odbrane titule.

Dušanka Petrović je bila najbolji akter susreta sa 25 poena, Dijana Vuković je osvojila 17, a u pobjedničkom timu odlične su bile i Tijana Tvrdišić sa devet i Tamara Vukoslavčević sa sedam poena. U ekipi Galeba po 17 poena osvojile su Simona Petranović i Natalija Vlaović, a po 12 Maša Dragojević i Marija Tuševljak.

Treća utakmica finala plej-ofa igra se u četvrtak, 15. aprila od 15.30 časova, a formalni domaćin u “Topolici” biće Galeb.

Luka Bar – Galeb 3:2 (25:16, 22:25, 25:22, 11:25, 15:11)

Bar – Dvorana SC “Topolica”. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Jelena Mitrović i Slobodan Kovačević.

Luka Bar: Petrović 25, N. Tvrdišić (libero),Adžić, Hodžić, Kovačević 5, Pepđonović, Martinović 4, T. Tvrdišić 9, Vukoslavčević 7, Vuković 17, Smolović (libero), Raičević 1, Ražnatović 4, Dabanović.

Galeb: Knežević, Bojić 6, Krivokapić, Dragojević 12, Đurašić, Labović (libero), Petranović 17, Knežević 2, Kovačević, Tuševljak 12, Mašanović (libero), Medin, Vlaović 17.