Luka Bar povela trku za titulu

Piše: Reprezentacija.me 819 pregleda Dodaj komentar

Šampion je bio siguran na startu – Luka Bar je na svom parketu porazila AOK Rudar sa 3:0 (25:22, 25:20, 25:15), u prvoj utakmici finala plej-ofa za odbojkašice.

To je treća pobjeda Baranki u isto toliko međusobnih duela ove sezone, računajući i dva u ligaškom dijelu, sva tri maksimalnim rezultatom.

“Nijesmo bili najbolje „konektovani” u prvom setu. Od njihova 22 poena, mi smo im, što indirektno što direktno, dali 20 poena, tako smo dobro izvukli taj prvi set. U nastavku smo podigli nivo igre, doduše ne nešto specijalno, ali uradili smo stvari kako treba i stigli do trijumf”, rekao je trener Luke Bar Vladimir Milačić.

Što se meča tiče, jedino je prvi set donio uzbuđenja, neizvjesnost je trajala do 22:22, da bi „sirene“ sa tri uzastopna poena prelomile set, poslije bloka Tijane Krute.

U nastavku su Baranke zaigrale daleko kvalitetnije, gošće poslije odličnog prvog seta naglo „pale“, što je rezultiralo sa dva relativno ekspresno dobijena seta.

“Poslije propuštene prilike u prvom setu, gdje smo objektivno trebali taj dio igre da dobijemo,koncentracija nam je popustila krajem drugog seta, što je rezultiralo u trećem periodu našom potpuno indisponiranošću. Ovo je mlada ekipa koja je igrala na mahove, na drugoj strani imali smo za protivnika iskusnog rivala, a poslije tako izgubljenog prvog seta nijesmo imali snage da se vratimo u meč”, rekla je trener Rudara Nataša Marković.

Drugi meč igra se u utorak u Pljevljima.

Finale se igra do tri pobjede, a favorit je Luka Bar, koja juri šestu uzastopnu, sedmu ukupnu titulu.

Luka Bar – Rudar 3:0 (25:22, 25:20, 25:15)

Bar – SD “Topolica”. Gledalaca: oko 300. Sudije: Kovačević (Podgorica) i Vukčević (Bar)

Luka Bar: Bojović, J. Rosić, Duraković, Cenović, Joksimović, Rovčanin, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović, Barjaktarović.

Rudar: M.Vučetić, Lečić, Svrkota, Džaković, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, D. Petrović, Đurović, Drobnjak, Đaković.