Luka Bar i Galeb ubjedljivo do finala

Piše: Reprezentacija.me 752 pregleda Dodaj komentar

O trofeju u 11. izdanju Kupa Crne Gore odlučivaće sjutra (16.30 sati) dvije barske ekipe, Luka Bar i Galeb, timovi koji, inače, treniraju i igraju utakmice u dvorani u kojoj se igra završnica ovog takmičenja – “Topolici”.

S obzirom na to da su Luka Bar i Galeb ligaški dio prvenstva završili na prvom, odnosno drugom mjestu, onda je ovakav epilog i očekivan, posebno što su njihovi polufinalni dueli protiv Rudara i Morače završeni maksimalnim rezultatima.

Luke Bar je savladala Rudar sa 3:0 (25:21, 25:11, 25:22), pa će boriti za sedmi pehar u ovom takmičenju u klupskoj istoriji.

Pljevljanke su svoju šansu propustile u trećem setu, u kojem su vodile od početka, imale i pet poena prednosti (17:12), bile blizu osvajanja seta pri vođstvu 20:17, ali su Baranke, nakon serije odličnih servisa tehničarke Marije Bojović (kao i u drugom setu, za seriju od 7:7 do 13:7), uspjele da osvoje pet poena u nizu, povedu 22:20 i time otklone i posljednje dileme.

U prvom setu je sve bilo jasno od početka, Luka Bar je povela 17:10, imala i 21:11, ali je Rudar uspio da ozbiljno priprijeti na 21:17. Ipak, kontrom Dragane Peruničić Luka Bar je osvojila 22. poen i imala otvoren put do vođstva od 1:0.

U drugom setu je neizvjesnost trajala samo do 7:7.

Galeb, branilac trofeja, još lakše je stigao do pobjede protiv Morače sa 3:0 (25:15, 25:16, 25:18), u meču u kojem Podgoričanke nijednog trenutka nijesu bile ozbiljan takmac.

U prvom setu je neizvjesno bilo do 12:12, serijom 4:0 Galeb je pobjegao na 16:12, a na 18:13 prelomio set. U drugom je Galeb od 3:3 napravio seriju do 8:3 i već na startu obeshrabrio protivnika, pa je prednost samo rasla do kraja seta.

Nešto slično kao u prvom, i u trećem setu je Morača držala priključak do 13:12, ali je sa tri uzastopna poena Galeb poveo 16:12. Morača se vratila na 20:18, ali je tu i stala, jer su samo Baranke osvajale poene do kraja meča, pa će se boriti za treći pehar u klupskoj istoriji.

Nedjeljno će biti četvrto finale Kupa između barskih timova, treće u Baru. Galeb je 2010. godine dobio prvo međusobno finale u “Topolici” sa 3:1, Luka Bar je bila bolja 2011. u Podgorici (3:2) i 2015. u Baru sa 3:1.

Luka Bar – AOK Rudar 3:0 (25:21, 25:11, 25:22)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: oko 150. Sudije: Milorad Delić i Slobodan Kovačević (oboje iz Podgorice).

Luka Bar: Bojović, Dević (libero 2), Duraković, Joksimović, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Vujanović, Vuković, Peruničić, Cenović (libero 1), Barjaktarović, Kruta.

AOK Rudar: Džaković, Božović, M. Vučetić, A. Petrović, T. Vučetić, Marković, D. Petrović, Đurović, Loncović. Libera: Đaković i Džarić.

Morača – Galeb 0:3 (15:25, 16:25, 18:25)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: oko 200. Sudije: Sonja Simonovska i Predrag Beljkaš (oboje iz Bara).

Morača: Vukčević, Dragović, Jašović, Matanović, Nikolić, Gigović, Đurović, Miljanić, Globarević, Vukićević, Krivokapić. Trener : Marko Radusinović.

Galeb: Vujošević, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Sekulović, Čavić, Bulatović, Đukić, Vujović, Šušić, Mumović. Trener: Nikola Masoničić.

KLJUČNE RIJEČI: , , ,