“Lavice” odradile posao pred odlazak u Ulm

Piše: Ognjen 174 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore odradila je posao protiv Bugarske u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – “lavice” su danas u “Morači”, u kombinovanom sastavu, slavile 35:17 i kvalifikacioni ciklus završile sa svih šest pobjeda.

“Lavice” naredne sedmice u Ulmu očekuju kvalifikacije za Olimpijske igre, pa je u skladu sa tim selektorka, Bojana Popović, danas na teren izvela kombinovanu postavu. U sastavu nisu bile Tatjana Brnović, Dijana Mugoša i Marina Rajčić, dok Matea Pletikosić, Itana Grbić i Ilda Kepić nisu ulazile u igru.

Nakon serije 4:0 (po dva gola Jelene Despotović i Ivone Pavićević) Crna Gora je povela 6:2. Na drugoj strani je u napadu bila raspoložena samo Marinela Panajotova.

Na krilima Despotovićeve “lavice” su stigle do plus osam (14:6), a onda su gošće vezale tri gola i prišle na 14:9, da bi poslije pogotka Anastasije Marsenić bilo sedam razlike – 16:9.

U drugom poluvremenu je viđena egzibicija – Nikolina Vukčević je postigla tri pogotka zaredom, Crna Gora otišla na 20:11, da bi nakon gola Andrijane Popović “lavice” kompletirale seriju 9:0 u drugom poluvremenu za plus 15 – 26:11.

Crna Gora je prvi gol u drugom dijelu primila nakon 15 minuta, a mreža naše selekcije se u nastavku tresla samo šest puta.

Jelena Despotović je postigla sedam pogodaka, Tanja Ivanović šest, a Nada Kadović pet.

Na drugoj strani je najefikasnija bila Marinela Panajotova sa šest pogodaka.

Crna Gora 11. aprila u Ulmu protiv Paragvaja igra prvi meč u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Rivali u grupi su još Njemačka i Slovenija.

CRNA GORA – BUGARSKA 35:17 (17:11)

Podgorica – SC “Morača”- Gledalaca: 2.500. Sudije: Bošnjak i Marić (BiH). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Bugarska 3 (2). Isključenja: Crna Gora 10, Bugarska osam minuta.

Crna Gora: Atingre (šest odbrana), Babović-Vujović (šest odbrana), Marsenić 4, Pletikosić, Marković 2, Ćorović, Popović 2, Ivanović 6, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 7, Kadović 5, Pavićević 4, Kepić, Grbić, Vukčević 4.

Bugarska: Nikolova (pet odbrana), Djulgerova (tri odbrane), Kostadinova, Pavlova, Ivanova, Georgijeva, Grozdanova 4, Milanova 3, Stojčeva, Panajotova 6, Kostadinova, Spasova 2, Petkova, Petrova 2.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Vijesti.me