Kovinić ispustila trijumf nad Kvitovom

Piše: Reprezentacija.me 877 pregleda Dodaj komentar

Samo dva poena dijelila su najbolju crnogorsku teniserku Danku Kovinić od velike pobjede. Ipak, dvostruka pobjednica Vimbldona, Čehinja Petra Kvitova, znala je da iskoristi neiskustvo mlade Novljanke, i uz dozu potrebne sportske sreće dođe do drugog kruga najvećeg turnira na šljaci, Rolan Garosa.

Čehinja je slavila sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:5), iskoristivši prvu meč loptu na servisu Kovinić. I to nakon skoro 140 minuta igre

To je druga pobjeda 10. kosturašice u Parizu, Kvitove, nad našom igračicom, pošto je slavila i u Majamiju ove godine na tvrdoj podlozi, identičnim rezultatom 2:1. Samo, Kovinić je sada servirala za meč i bila je bliža trijumfu.

A protiv nekadašnje druge igračice svijeta, 26-godišnje Kvitove, Novljanka je nervozno ušla u duel. Odmah je izgubila servis, i prvi gem osvojila je kod 3:0 za protivnicu. Kvitova nije dozvoljavala brejk šansu, a iskoristila je drugu set loptu da u osmom gemu opet oduzme servis Kovinićevoj.

Drugi set je bio repriza prvog – Kvitova je povela sa 3:0, i uz to je imala dvije vezane brejk lopte. Kovinić je sjajnim poenom digla publiku na noge, a Kvitovu natjerala na spontan aplauz. To je bio okidač za Novljanku, koja je osvojila i naredna tri poena za 3:1. Potom je u furioznom stilu oduzela servis Čehinji, iskoristivši prvu brejk loptu. Uslijedila je razmjena brejkova, da bi potom Danka sačuvala servis za 4:4. Napravila je novi brejk, i tada je na licu favorizovane protivnice bio vidan strah.

Kako i ne bi, kad je Kovinić dobila set sa svega 39 odsto ubačenih lopti nakon prvog servisa!? Taj set Danka je dobila odnosom osvojenih poena 32:30

Kovinić je u sjajnom ritmu krenula u treći set, ali nije iskoristila tri brejk lopte, dvije vezane. Sa druge stranbe, sa lakoćom je osvajala poene na svom servisu, a u petom gemu opet nije iskoristila brejk šansu.

Zato jeste prvu u devetom gemu, i onda je servirala za meč.

Loše je krenula Kovinić, ali je od 0:30 došla do poravnanja. Napokon je ubacila i sjajan prvi servis, koji je Čehinja vratila na volšeban način i potom u razigravanju iz gotovo nemoguće pozicije Kvitova je uspjela da bekend paralelom pošalje lopticu na rub linije. Kovinić je izjednačila u narednom poenu, a onda je nakon jojš jednog dobrog servisa poklonila poen protivnici, koja je dobila šansu za brejk. I nije pogriješila.

Kvitova je bez igubljenog poena došla do 6:5 u odlučuijućem setu i znalački je iskoristila podatak da je neiskusnija rivalka još bila pod utiskom ispuštene šanse.

To je uticalo da i na kraju statistika bude na strani protivnice, koja je osvojila 100 poena, a Novljanka 91.