Kostićeva golgeterska klinika, Budućnost ima evropsku generaciju

Piše: Ognjen 386 pregleda Dodaj komentar

Mladi fudbaleri Budućnosti plasirali su se u 2. kolo kvalifikacija za omladinsku Ligu šampiona – veliki uspjeh talentovane generacije, koja je u revanšu prve runde pod Goricom pobijedila Dinamo Tbilisi 4:1, nadoknadivši gol zaostatka iz prvog meča u Gruziji (3:2).

Naredni rival “plavih” je turski Trabzonspor.

Budućnost je furiozno otvorila utakmicu i već nakon šest minuta vodila 2:0, zahvaljujući golgeterskom umijeću Andreja Kostića.

Napadač, koji ima samo 17 godina, prvi gol je postigao spektakularnim makazicama na centaršut Savovića, a drugi nakon moćnog prodora i mirnom realizacijom.

Gosti su se, ipak, oporavili od šoka i preuzeli kontrolu, a golom Salije iz penala u 17. minutu smanjili.

Mogli su i do izjednačenja, ali je nekoliko dobrih odbrana upisao golman Ilinčić.

Slutilo je u nastavku da će penali odlučivati, da bi u 83. minutu Budućnost dobila impuls, jer je Dinamo ostao sa desetoricom, nakon drugog žutog kartona Meparašvilija.

I to je “plavi” tim iskoristio, a Kostić u finišu asistirao Andreju Camaju za 3:1, da bi u posljednjim trenucima meča iz penala kompletirao het trik i ovjerio veliki evropski trijumf.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: vijesti.me