Košarkašice poražene od Italije u drugom meču Evropskog prvenstva

Filip
Piše: Filip 264 pregleda Dodaj komentar

Nakon pobjede nad Grčkom, crnogorske košarkašice poražene su u drugoj utakmici grupe B, Evropskog prvenstva u Francuskoj i Španiji.

Bolja je od izabranica Jelene Škerović, bila Italija – 77:61 (27:15, 9:10, 25:17, 18:17).

“Crvene” su se držale do finiša prve četvrtine, imale su pokušaj za tri poena da naprave preokret, nisu pogodile a rivalke su serijom 9:0, napravile razliku i nisu više dozvolile našim košarkašicama da ih stignu.

Dolazile su “crvene” početkom druge dionice na svega dva poena zaostatka, u trećoj na četiri, ali je tada uslijedila nova serija od 6:0, i Italijanke su trasirale put pobjedi.

Za razliku od utakmice sa Grčkom, naše reprezentativke nisu bile precizne, a selekcija “azura” je dominirala i u skoku.

Jedini periodi ravnopravne igre bili su dok je Jelena Duibljević bila na parketu, a Italiajnke su prilikom njenog odmora od kraja treće četvrtine pa sve do finiša četvrte, napravile ogromnu razliku.

Dubljević je za 26 minuta na parketu postigla 23 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije. Dvocifrena je bila još samo Milica Jovanović sa 17 poena.

Podbacila je Jovana Pašić, koja je bila jedna od najboljih protiv Grčke a ostala je bez poena protiv Italijanki.

U ekipi “azura” su četiri igračice bile dvocifrene, Debora Karanđelo nejefikasnija sa 13 poena.

U grupi prvo mjesto zauzima Srbija, koja je danas lako dobila i Grčku, nakon što je duel sa Italijiom dobila nakon produžetka. U posljednejm kolu Italija igra protiv Grčke, Crna Gora u nedjelju sa Srbijom.

Pobjednik grupe će u četvrtfinale, drugoplasirana i trećeplasirana ekipa plej-of počinju od osmine finala.