Kadeti pobijedili Mađarsku

Piše: Vladan 2.2k pregleda Dodaj komentar

kadeti fudbalKadetska reprezentacija Crne Gore savlada je Mađarsku rezultatom 2:1 u prijateljskom meču odigranom u Budimpešti.

Naši kadeti ostavili su bolji utisak od domaćina, pogotovo u drugom dijelu susreta i upisali apsolutno zasluženu pobjedu.

Mađarska je bila mnogo bolji rival u prvom dijelu susreta, u potpunosti je kontrolisala igru i zasluženo otišla na odmor sa golom prednosti. Domaćin je mrežu našeg tima pogodio je Njari – napadač Mađarske se nakon duplog pasa sa Žokeom našao ispred našeg golmana i rutinski realizovao ukazanu priliku.

Nastavak susreta pripao je našem timu, pa je viđena poptuna dominacija izabranika Borisa Ljutice. Agresivna igra i jak presing našeg tima na svim djelovima terena rezultirao je sa dva pogotka. Izjednačenje „sokolićima“ donio je Nikola Vujnović u 51. minutu susreta udarcem glavom nakon centaršuta Marka Burzanovića.

Potpuni preoktet viđen je u 63. minutu nakon kornera koji je izveo Burzanović – najvisočiji u kaznenom prostoru bio je Magud koji je udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

Osim dva postignuta pogotka Ljuticini izabranici imali su još nekoliko izglednih prilika ali se mreža domaćina zatresla samo dva puta.

Selektor Ljutica bio je zadovoljan nakon susret viđenim u današnjem susretu.

Odlična provjera protiv kvalitetnog rivala u utakmici u kojoj je većina naših igrača po prvi put u karijeri igrala u noćnom terminu. Utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom dijelu smo prepustili posjed lopte, bili inferiorni u duelima, rezervisani a situacije koje su bile izgledne za završnicu sporo smo rešavali. U drugom poluvremenu smo ostvarili apsolutnu dominaciju u posjedu lopte, maksimalno bili konkretni i efikasni u završnici, preko Vujnovića i Maguda, a prava je šteta što nismo iskoristili najizglednije situacije preko Camaja, Burzanovića i Šarkića. Zadovoljan sam htjenjem, zalaganjem i pristupom prema igri svih kandidata jer kao što sam i najavio utakmicu smo doživjeli kao takmičarsku i generalnu probu pred kvalifikacije koje nas očekuju za mjesec dana. Pokušaćemo da osvježimo ekipu za dan i po jer već u četvrtak ujutru nas očekuje novi duel sa Mađarima”.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak sa početkom u 11.00 časova.

Mađarska – Crna Gora 1:2