Juniori od ponora do četvrtfinala sa Poljskom

Evropsko prvenstvo B divizije u košarci

Piše: Reprezentacija.me 281 pregleda Dodaj komentar

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore je nakon poluvremena bila na putu da doživi poraz od Rumunije, i to ubjedljiv, ali je u nastavku uspjela da preokrene i pobijedi 91:83, i tako se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva B divizije u Sjevernoj Makedoniji.

Izabranici Marka Sekulića su na kraju zauzeli prvo mjesto u grupi A, sa tri pobjede i porazom, jer su bolji od drugoplasirane Bugarske (pobjeda u međusobnom meču), koja je imala isti skor. Naša selekcija će u četvrtfinalu igrati protiv Poljske, koja je zauzela drugo mjesto u grupi B. Taj meč se igra u petak u 13.30 časova.

Činilo se da je pitanje pobjednika u ovom meču bilo riješeno u prvom poluvremenu, nakon kojeg je naša selekcija imala “minus 21” (58:37). Crna Gora je povela 3:2, nakon trojke Marka Pavlovića, ali je onda Rumunija dva minuta prije kraja dionice stigla do dvocifrene prednosti (22:12). Naša selekcija se držala do sredine drugog kvartala, kada je imala šest poena minusa (36:30), ali je do odmora postigla svega sedam poena, a Rumunija 22, pa je pobjednik bio odlučen već nakon 20 minuta.

Crna Gora je, međutim, zaigrala mnogo bolje u drugom poluvremenu, u trećoj četvrtini je nagovijestila mogućnost preokreta (22:11), do kojeg je došlo u posljednjih 10 minuta. Rumunija je početkom posljednje dionice povela 71:59, a onda je uslijedila serija Crne Gore od 14:0 za preokret i vođstvo od 73:71 na šest minuta i 23 sekunde prije kraja. Rezultatska klackalica je trajala do nepuna dva minuta prije kraja (82:20), kada je Crna Gora sa dva koša Maruana Čićića i trojkom Lazara Čarapića povela sa nedostižnih 89:80, na 50 sekundi prije kraja…

Našu selekciju su predvodili Marko Radunović i Aljoša Drašković sa po 17 poena, Maruan Čičić je dosao 16, a Šefćet Bećiragić 11.

Crna Gora – Rumunija 91:83 (18:27, 19:31, 22:11, 32:14)

SKOPLJE – SC “Kale”. Gledalaca: 100. Sudije: Parlak (Turska), Ferevski, Mijalkovski (Sjeverna Makedonija).

CRNA GORA: Vujačić 3 (1-1), Komnenović 2, Bećiragić 11 (1-1), Radunović 17 (4-3), Krnić 8 (6-4), Nikezić, Pavlović 3, Pinter 2 (1-0), Čarapić 5, Čičić 16 (6-4), Drašković 17 (6-5), Đurović 7 (2-2).

RUMUNIJA: Blidaru 10, Vojkulesku 10 (2-2), Zentkuti 12 (4-3), Angelijan 3, Šandor 1 (2-1), Ranc 15, Fintina 6, Dubuc 8 (2-2), Matesesku, Dinu 10, Vlajku 8 (2-2), Kis.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!