Jovana Peković zlatna na Evropskom prvenstvu za mlađe seniorke! (VIDEO)

Piše: Vladan 773 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska džudo reprezentativka Jovana Peković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za seniorke do 23 godine, u ruskom Iževsku.

Peković je iponom u finalu bila bolja od Njemice Tereze Cenker i osvojila je zlato u kategoriji do 78 kilograma.

Sjajna Nikšićanka je na putu do zlata vazarijem u nadoknadi vremena dobila  Britanku Šeli Ladford, potom vazarijem u regularnih četiri minuta borbe i Belgijanku Sofi Bertger,  aiponom je u polufinalnom meču srušila Izraelku Inbar Lanir.

Drugi crnogorski predstavnik, Marko Gušić nastup na šampionatu završio je u drugom kolu kategorije do 73 kilograma.

Šampionat u Rusiji okupio je 235 takmičara iz 33 države.