Ivanović slavi Dženinga, Baskonija upisala treću pobjedu zaredom

Mirko
Piše: Mirko 228 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Baskonije pobijedili su Albu iz Berlina rezultatom 73:72  u okviru 28. kola Evrolige.

Ekipa našeg Duška Ivanovića je preokretom u posljednjoj četvrtini došla do velikog trijumfa. U posljednjem minutu Alba je vodila 70:72, međutim stvar u svoje ruke uzeo je sjajni šuter Met Džening i na dvije sekunde do kraja pogodio trojku i donio pobjedu Baskoniji.

Šengelija je bio najefikasniji u redove domaćina sa 24 poena, Kriston je postigao 14 koševa a pomenuti Džening je dodao 10 poena. Kod Albe istakli su se Erikson sa 16 i Gifaj sa 14 poena.

Baskonija nakon ovog kola zauzima 13. poziciju na tabeli sa 12 pobjeda i 16 poraza. Isti skor imaju Žalgiris, Olimpijakos, Milano i Valensija našeg Bojana Dubljevića, a Fenerbahče i Himki koji zauzimaju pozicije koje vode u Top 8 imaju samo pobjedu više. Ivanoviću i španskom predstavniku predstoji žestoka borba za plej-of u finišu Evrolige.