Istorija se piše u Tuzima – prvo finale Kupa, rival je Budućnost

Piše: Ognjen 286 pregleda Dodaj komentar

Budućnost i Dečić igraće u finalu Kupa Crne Gore, 1. juna pod Goricom. Vjerovatno i najpravednije finale – u pitanju su ekipe koje su najduže bili na dvije vodeće pozicije u prvenstvu ove sezone. Dečić je kompletirao istorijski uspjeh, u revanšu polufinala savladao je Iskru u Tuzima (1:0) i nakon 0:0 u prvoj utakmici po prvi put se plasirao u finale najmasovnijeg takmičenja.

Presudio je gol Danila Pešukića, koji je u 51. minutu sa skoro 30 metara gađao lijevom nogom, a pomogla mu je očajna reakcija golmana gostiju Marka Kordića.

Veliko slavlje u Tuzima, ukrašeno vatrometom – tim Edisa Mulalića došao je na korak i od prvog plasmana u Evropu. Budućnost je, prije toga, došla na korak od svoje istorije – izabranici Mladena Milinkovića savladali su Zetu 3:0 pod Goricom u potpunosti sanirali poraz sa Trešnjice od 2:1 prije 14 dana.

Budućnost nikada do sada nije osvojila duplu krunu, a to će imati šansu da uradi 1. juna.

Rezultati: Budućnost – Zeta 3:0 kraj (prvi meč 1:2) Draško Božović (penal) 32, Lazar Mijović 78, Vasilije Terzić 86. Ceklić (Zeta) dobio je crveni karton u 31. minutu; Milić (Zeta) dobio je crveni karton u 79. minutu Dečić – Iskra 1:0 kraj (prvi meč 0:0) Danilo Pešukić 51.