Igokea prekinula seriju Mornara

Piše: Ognjen 997 pregleda Dodaj komentar

Serija Mornara od tri pobjede prekinuta je u Laktašima – izabranici Mihaila Pavićevića poraženi su od Igokee 98:91, u premijernom meču 13. kola ABA lige.

Mornar je upisao šesti poraz, a Igokea tek treću pobjedu.

Mornar je odlično otvorio meč, nakon nešto više od dva minuta igre je poveo 11:0 (Luković četiri poena, trojka Pulena, po dva poena Bjelice i Nidama), ali je Igokea odgovorila serijom 10:0, do sredine dionice i smanjila na 11:10. Do kraja ovog kvartala ekipe su se smjenjivale u minimalnom vođstvu, a na kraju je Mirza Begić donio vođstvo Baranima (29:28), koji su odlično šutirali za dva poena (10-8), pogodili su tri trojke (iz sedam pokušaja) i bili bez promašaja sa linije bacanja (4-4).

Mornar je odlično nastavio sa dobrim šutem iz reketa i u drugoj dionici, i držao je vođstvo, ne veće od četiri poena (42:38) sve do pred kraj prvog poluvremena. Međutim, Đorđe Simeunović je trojkom, 31 sekudu prije kraja, donio Igokei vođstvo na odmoru (46:45), pošto Pulen nije uspio iz dva pokušaja da pogodi trojku u posljednjem napadu Mornara.

U trećoj četvrtini je Igokea kontrolisala igru i rezultat, serijom 9:0 prednost domaćih je sredinom kvartala iznosila osam poena (66:58), a na tri minuta prije kraja dionice je domaćin poveo 68:61. Mornar je u posljednja tri minuta zaigra bolje u odbrani, pa je do kraja primio samo četiri poena, a postigao 11, pa je pred odlučujuću četvrtinu rezultat bio izjednačen (72:72).

Mornar je prednost od četiri poena imao nakon tri minuta igre u posljednjem kvartalu (81:77), ali je onda stao u napadu. Sa nekoliko grešaka u ofanzivi, Barani su omogućili Igokei da se još više razigra, pa je domaćin serijom 8:0 preokrenuo na 85:81, na šest minuta i 44 sekunde prije kraja. Bjelica je pogodio u sljedećem napadu za 85:83, a onda je Igokea sa još osam poena u nizu stigla do nedostižnih plus 10 (93:83), na dva minuta i 42 sekunde prije kraja, iako je Mornar prišao na 93:89, 57 sekundi prije kraja…

Mornar u sljedećem kolu, 4. januara, gostuje Partizanu.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!