Piše: Ognjen 202 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Ibra napravili su iznenađenje kola I A MCKL.

Rožajci su slavili u gostima kod učesnika ABA 2 lige – Lovćena 1947 103:99.

Vrlo zanimljiv meč na Cetinju donio je napadačku rapsodiju.

Ibar je vodio veći dio susreta, ali se Lovćen iznova i iznova vraćao u igru.

Gosti su tokom prve četvrtine imali maksimalnih 14 poena viška, ali je Lovćen već u drugom periodu prišao na minus četiri.

Cetinjani su u više navrata tokom drugog poluvremena poveli, ali nikada preko tri poena viška.

U posljednji minut se ušlo pri rezultatu 96:99, a duel je prelomio Vasilije Knežević koji je bio siguran sa penala.

Knežević je odigrao sjajan meč ubacio je 30 poena uz sedam skokova i pet asistencija. 15 poena uz devet skokova dodao je Marko Ljujić, 19 poena Armina Kalića.

U poraženom timu 27 poena Klerensa uz pet asistencija i četiri ukradene lopte, 20 poena Vošington, 17 Stefan Vlahović.

U drugom meču dana Danilovgrad je savladao Primorje 66:60.

Danilovgrađani su u prvom poluvremenu stvorili ogromnu prednost, imali 23 poena viška na poluvremenu i rutinski stigli do trijumfa.

18 poena za pobjednički tim dao je Nikola Tončić, po 13 su dodali Filip Gardašević, Vasilije Jovović (8 asistencija) i Petar Dragović (9 skokova).

Kod Primorja 21 poen i 13 skokova Dragana Bjeletića, 16 poena Novaka Obradovića.