Hrvatska treća na svijetu, majstorija Oršića riješila sve

Piše: Ognjen 447 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Hrvatske osvojila je treće mjesto na Mundijalu u Kataru pošto su večeras na “Kalifi” bili bolji od Maroka rezultatom 2:1.

Hrvati su poveli u sedmom minutu nakon uigrane akcije iz prekida. Majer je uputio centaršut, Perišić glavom spustio loptu do Joška Gvardiola, a sjajni štoper ,koji igra sa zaštitnom maskom na licu, glavom doneo vođstvo Hrvatskoj.

Nije dugo trajalo slavlje Maroka pošto je već nakon dva minuta rezultat bio 1:1. Ziješ je oštro ubacio loptu iz slobodnog udarca, ona je na putu ka golu zakačila Majera i odbila se u peterac gdj je sačekao štoper Marokanaca Ašraf Dari i poslao je u mrežu.

Nakon tog gola stanje na terenu je bilo poptuno izjednačeno, a možda je Maroko na momente bio opasniji.

A onda, 42. minut i novi gol za “vatrene”.

Marokanci su izgubili loptu u opasnoj zoni. Livaja je na lijevoj strani uposlio Orišića koji je predivnim golom pogodio za 2:1 što je bio i konačan rezultat prvog dijela utakmice.

Nastavak igre donio nam je znatno mirniji ritam i tek po jednu pravu šansu na obje strane.

Hrvati su preko Kovačića mogli da riješe pitanje pobjednika, dok je En-Nesiri propustio fantastičnu priliku da meč uvede u produžetke, zapravo, njegov udarac odbranio je Livaković pa promjene rezultata nije bilo.

“Vatreni”, dakle, stižu do treće medalje na Mundijalima u posljednjih 24 godine. Prvu su osvojili u Francskoj kada su golovima Šukera i Prosinečkog, u meču za treće mjesto, savladali Holandiju (2:1), dok su na prošlom Mundijalu izgubili od Francuske u finalu (4:2).

Sa druge strane, Marokanci se kući vraćaju kao četvrta reprezentacija na planeti, što je najveći uspjeh afričkog fudbala.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: dnevno.me