Hrabre ajkule bez nagrade za sjajnu borbu, Italija prošla u finale

Piše: Ognjen 240 pregleda Dodaj komentar
wpolo.me

Crnogorski vaterpolisti propustili su prvu priliku da se plasiraju na finalni turnir Svjetske lige u Strazburu.

Izabranici Vladimira Gojkovića su u polufinalu evropskih kvalifikacija u Podgorici izgubili od Italije 9:7.

Naša selekcija pružila je sjajan otpor iskusnim Italijanima, koji su na momente igrali izuzetno grubo, naročito u trećem periodu.

Uvodnih osam minuta Crna Gora je dobila sa 2:1 golovima Popadića i Petkovića, a onda su gosti u drugoj dionici načinili preokret i na polovini meča imali minimalnu prednost (2:3).

Italija je u nastavku stigla do vođstva od 7:4, potom je četiri minuta prije Di Fulvio pogodio za 8:5, ali se naš nacionalni tim nije predao.

Golovima Matkovića i Petkovića, Crna Gora je smanjila na 8:7 i potom imala dvije šanse da stigne do izjednačenja.

Najprije je Matković minut prije kraja pogodio stativu, a onda je u samom finišu Mršić uzdrmao prečku.

Konačan ishod postavio je Fondeli šutem na prazan gol.

Crna Gora će sjutra igrati meč za treće mjesto protiv poraženog iz meča Srbija – Španija i u slučaju pozitivnog rezultata u toj utakmici izboriće odlazak na završnicu Svjetske lige.