Herojska igra “plavih” i poraz od Đera u derbiju kola

Piše: Ognjen 561 pregleda Dodaj komentar

Đer je slavio u Podgorici u derbiju 9. kola EHF Lige šampiona i upisao sedmu pobjedu u elitnom takmičenju – 25:23 (14:12).

Sjajno su se izabranice Bojane Popović borile protiv petostrukog šampiona Evrope, prijetile do samog kraja, ali nijesu uspjele da prirede iznenađenje.

Da su samo koristile sedmerce, možda bi iako oslabljene neigranjem Milene Raičević i Ivone Pavićević, srušile najvećeg favorita Lige šampiona.

I ovako su uradile mnogo, jer su super zvijezde Ambrosa Martina zaustavile na svega 25 golova, a mreža Armel Atingre se u jednom periodu nije zatresla čak 10 i po minuta!

Upravo je fenomenalna francuska golmanka potpuno „zakuvala” situaciju, jer je pet minuta i dvije sekunde prije kraja pogodila praznu mrežu mađarskog tima za 21:22.

Nažalost, tada je Ane-Mete Hansen povisila na 23:21, a Sandra Toft odbranila zicer Nađi Kadović sa lijevog krila.

Budućnost nije iskoristila još jedan napad, a Estel Nze-Minko pogotkom za 24:21 u 58. minutu stavila tačku na meč…

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Stine Oftedal sa šest golova.

Najefikasnija u našem timu, na čijem se golu ponovo istakla Armel Atingre sa 14 odbrana, bila je Nataša Ćorović sa četiri gola, dok su po tri postigle Ivana Godeč, Ilda Kepić i Adriana Kardoso.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 8. januara, biti gost Rapida u Bukureštu.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!