Gran Kanarija slavila u Topolici, Mornar daleko od četvrtfinala

Piše: Ognjen 256 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara izgubili su od Gran Kanarije 87:81 u utakmici 5. kola Top 16 faze Evrokupa.

Večerašnjim porazom, ukupno četvrtim u grupi H, izabranici Mihaila Pavićevića šanse za plasman u četvrtfinale sveli su na domen teorije.

Mornaru ostaje nada da će Uniks sjutra savladati Andoru, a potom bi odlučivalo posljednje kolo – Barani bi u tom slučaju jurili ubjedljivu pobjedu nad Andorom, a istovremeno se uzdati u trijumf ruskog tima nad Gran Kanarijom.

Barani su u dobrom dijelu prvog poluvremena imali dvocifrenu prednost, na odmor otišli sa +10 (48:38), da bi u nastavku susreta u Topolici uslijedila bolja igra španskog predstavnika.

Najefikasniji u sastavu Mornara bio je Derik Nidam sa 17 poena, 15 je dodao Marko Jeremić, a po 11 Nemanja Gordić i Tejlor Smit.

Kod Gran Kanarije, koja je sada na učinku 2-3, dominirao je Ej Džej Sloter sa 22 poena, a pratio ga je Tomas Dimša sa 15.