Galeb i Herceg Novi zadali prvi udarac

Prvi mečevi polufinala plej-ofa EPCG Superlige za odbojkašice

Piše: Reprezentacija.me 252 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Herceg Novog i Galeba Liko Soho Group napravile su prvi korak ka finalu plej-ofa EPCG Superlige.

Novljanke su očekivano u gradskom derbiju bile bolje od Albatrosa, dok je Galeb, u barskom duelu, neočekivano u tri seta, kao “gost” pobijedio Luku Bar.

Luka Bar je dobrim dijelom sama kriva što je pobjeda Galeba bila maksimalna. U prvom setu su “galebice” bolje otvorile, povele 10:6, Luka Bar je preokrenula na 16:14, ali je tim Petra Kokovića vrlo vratio kontrolu seta i mirno ga priveo kraju.

U setu Luka Bar je zaigrala bolje, povela je 10:4 i 13:6, potom i 23:18, a imala je i dvije set lopte na 24:22, ali ih nije iskoristila. Razigrale su se u finišu seta Šarlot Ričards i Teodora Čavić, a Ričardsova je iskoristila treću set loptu za 2:0 (28:26).

I u trećem setu je bilo drame, Galeb je poveo 15:10, prvi stigao do set, samim tim i meč lopte na 24:22, ali je Luka Bar sa tri poena u nizu došla do svoje set lopte na 25:24. Slično u prethodnom setu, „sirene“ nijesu to iskoristile, pa je Galeb sa tri poena i nizu stigao do maksimalne pobjede.

Za razliku od barskog duela, u Herceg Novom, prema očekivanjima, nije bilo dileme, iako je Albatros, za razliku od finala Kupa, pružio jači otpor, posebno u drugom setu, i početkom trećeg, kada je poveo 4:1 i vodio do 8:7. Herceg Novi je serijom 5:0 poveo 15:9 i uhvatio zalet za maksimalnu pobjedu.

Drugi mečevi na programu su u subotu, a eventualne majstorice bi se igrale 12. aprila.

Luka Bar – Galeb Liko Soho Group 0:3 (20:25, 26:28, 25:27)

BAR – Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 650. Sudije: Slobodan Kovačević i Dragana Vučinić (oboje iz Podgorice).

LUKA BAR: Petričenko 16, Kovač (libero), Marković, Hodžić, Pepđonović, Gardašević 1, Božović 10, Vukoslavčević 3, Salina 2, Zarubica, Ražnatović 6, Tvrdišić (libero), Martinović, Vidojević 10.

GALEB LIKO SOHO GROUP: Vlaović 8, Radović, Krivokapić, Rakočević 3, Stojanović, Kovačević, Laković 9, Bojić 3, Škarić (libero), Čavić 14, Dragojević, Ričards 21, Raketić (libero), Grejem 1.

Herceg Novi – Albatros 3:0 (25:10, 25:19, 25:19)

HERCEG NOVI – SC “Igalo”. Gledalaca: 120. Sudije: Predrag Beljkaš i Nikola Plamenac (obojica iz Bara).

HERCEG NOVI: Bokan 22, Čabonenko 5, Stanimirović 11, Labović (libero), Tvrdišić, Boban 5, Dragović, Tuševljak 1, Balai 7, Liutikova 4, Lisičić, Bektereva 5, Najdič 2, Cenović (libero).

ALBATROS: Vučković, Pavljašjuk, Bojko (libero), Bijelović 3, Ćirović 4, Batinić 5, Vuletić 2, Tripković, Trajković 1, Popović 1, Šekularac (libero), Kukobat 2, Šćekić 9, Čurović.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Pobjeda