Francuska pobijedila Englesku u četvrtfinalu Mundijala

Piše: Ognjen 350 pregleda Dodaj komentar

Evropski klasik u četvrtfinalu Mundijala pripao je Francuskoj koja je u meču punom drame savladala Englesku – 2:1.

Utakmica na Al Bajt stadionu mogla je da ode i na drugu stranu, a krivac zašto nije je Hari Kejn koji je promašio penal za drugo izjednačenje u 84. minutu.

Kapiten Ostrvljana prethodno je realizovao prvi jedanaesterac za svoj tim, ali nije bilo dovoljno da se aktuelni planetarni šampion pošalje kući.

,,Galski pijetlovi“ nijesu odigrali najbolji deul, ali su bili dovoljno strpljivi, hrabri i srećni da nastave san o odbrani tron.

Ko zna koji put – prevagu je napravio veteran u špicu, kralj šesnaesterca, Olivije Žiru, koji je glavom pogodio u 78. minutu za prvu pobjedu nad Engleskom na Svjetskom prvenstvu još od 1982. godine i sudara na San Mamesu u Bilbau.

Englezi su se koncentrisali na zaustavljanje Mbapea, ali su zapostavili momka kojeg nisu smjeli – Grizman je odložio loptu za Čuamenija koji je projektilom sa dvadesetak metara matirao Pikforda u 17. minutu.

Pokušao je ,,Gordi Albion brzo da se pridigne, a uzvratio je preko Kejna čiji je udarac odbranio Ljoris.

Kejn je potom pao na ivici šesnaesterca nakon duela sa Upamekanom, reagovao je VAR koji je potvrdio da je kontakt bio van kaznenog prostora.

Ponovo je Kejn lansirao bombu sa distance i natjerao golmana Francuske da sa dvije ruke spašava mrežu.

Kapiten ostrvske selekcije bio je permanentna opasnost po ,,trikolore“ koji su bili u defanzivnom stavu od trenutka kada su poveli.

Izabranici Didejea Dešana održali su prednost do odmora, ali su i u nastavku bili pod paljbom Engleza.

Čuameni je bio strijelac za Francusku, ali je skrivio penal iz kojeg je protivnik izjednačio u 52. minutu. Oči u oči našli su se klupski drugovi iz Totenhema – golman Ljoris nije imao šansi protiv Kejna koji je sa bijele tačke raspalio autoritativno, snažno, visočije. Sve i da je čuvar mreže pogodio stranu, teško da bi mogao da odbrani tako izveden jedanaesterac.

Rabio je šutirao sa kapice šesnaesterca, a Mbape je trebalo sat vremena da prvi put probije Vokera. Brzonogi krilni ofanzivac pobjegao je po krilu, ali njegovu loptu na drugoj stativi nije stigao Grizman.

Engleska opasnija, konkretnija, sa više prilika za vođstvo. Jednu od boljih nije iskoristio Megvajer nakon čijeg je trzaja lopta zakačila stativu.

Izdržali su ,,trikolori“ pozadi, a onda su zadali novi udarac Ostrvljanima. Grizman je centrirao, a Žiru pokazao kakav je gol igrač. Skočio je ispred Megvajera i uz njegovu pomoć sproveo loptu u metu u 78. minutu.

Slavili su ,,Galski pijetlovi“, ali su se u 84. suočili sa još jednim penalom za Englesku koji je naivno skrivio Teo Ernandes.

Ponovo duel starih znanaca iz Londona, ali ovoga puta zadovoljniji je bio Ljoris jer Kejn poslo loptu preku prečke.

Sa tim je otišla svaka nada ,,Albiona“ da može utakmicu da odvede u produžetke.

Francuzi idu u polufinale, a tamo će naredne srijede igrati sa senzacijom Mundijala – Marokom.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: pobjeda.me