Francuska ne spušta ruke sa “boginje” – završena marokanska bajka

Piše: Ognjen 536 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Francuske biće rival Argentini u finalu 22. Svjetskog prvenstva! U drugom polufinalu, aktuelni šampioni savladali su Maroko, na “Al Bajtu” rezultatom 2:0.

Tako će “trikolori” u nedjelju od 16 sati igrati za odbranu “boginje” koju su osvojili 2018. godine u Rusiji.

Nijesu Francuzi mogli zamisliti bolji početak pošto su več u petom minutu stigli do gola, a strijelac je bio Teo Ernandes koji je iskoristio odbitak i savladao Bona.

Iako je Maroko bio ofanzivan, Francuska je kontrolisala dešavanja na terenu, naročito na stedini, a vrlo lako je mogla do prednosti od 2:0.

Ipak, prvo je Žiru pogodio stativu, a potom i Mbape nije bio precizan.

U samom finišu prvog dijela, Maroko je mogao to da kazni, ali je El Jamik, “makazicama” pogodio stativu.

Drugi dio igre bolje su otvorili Marokanci. Imali je afrička selekcija nekoliko ozbiljnih napada po strana, prioje svega preko Bufala, a onda i rezerviste Atije-Alaha, ali ništa nije donijelo rezultata.

Naprotiv svega 44 sekunde nakon što je ušao u igru, Kolo Muani je pogodio u 79. minutu i tako stavio tačku na ovaj meč.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: dnevno.me