Forma “sokolova”: Učinak reprezentativaca u klubovima

Filip
Piše: Filip 268 pregleda Dodaj komentar

Učinak je urađen za reprezentativce sa poslednjeg spiska.

Golmani:

Milan Mijatović (MTK Budimpešta) – Bio standardan na golu MKT protiv Budafoki. Meč je završen bez golova.

Matija Šarkić (Šruzberi) – Branio 90.minuta u remiju protiv Gilingema (0:0).

Miloš Dragojević (Budućnost) – Standardan na golu u pobjedi nad Sutjeskom (0:1). Budućnost je tako sedam kola prije kraja pobjegao Sutjesci na 26 bodova razlike i osvojio titulu prvaka.

Odbrana:

Stefan Savić (Atletiko Madrid) – Posle propuštenog meča protiv Sevilje, bio je standardan u remiju protiv Betisa (1:1).

Marko Simić (Liepaja) – Odigrao 90.minuta u porazu od Valmijere (1:2).

Žarko Tomašević (Astana) – Standardan u Astani, postigao pogodak u kolu odigranom posle reprezentativne pauze protiv Tobola (1:1). U subotnjem meču odigranom protiv Atiraua njegov tim je slavio rezultatom (6:2).

Adam Marušić (Lacio) – Bio standardan u pobjedi nad Veronom (0:1).

Risto Radunović (FCSB) – Igrao 90.minuta u remiju protiv Sepsija (1:1).

Igor Vujačić (Partizan) – Zadnja dva meča igrao bez izmjene, u porazu od Crvene Zvezde (1:0) i u jučerašnjoj pobjedi nad Radničkim (2:0).

Momčilo Raspopović (Astra) – Igrao do 89.minuta protiv UTA. Meč je završen bez golova.

Dušan Lagator (Visla Plok) – Igrao do 64.minuta u porazu od Pogona (2:0).

Esteban Saveljić (Rajo Valjekano) – Igrao cijeli meč i dobio žuti karton u pobjedi nad Đironom (2:1).

Ilija Martinović (Maribor) – Nakon debija za reprezentaciju Martinovića čeka kup utakmica protv Domžalea koja se igra 14.aprila.

Vezni red:

Nikola Vukčević (Levante) – Zbog povrede propustio meč protiv Eibara.

Vladimir Jovović (Jablonec) – Igrao čitav meč i postigao gol u pobjedi nad Zlinom (3:1). Brzonogi fudbaler bio je strijelac drugog gola Jabloneca nakon odbijene lopte u zoni šesnaesterca.

Aleksandar Boljević (Eupen) – Igrao do 69.minuta u porazu od Liježa (0:4).

Aleksandar Šćekić (Partizan) – Odigrao 90.minuta u porazu od Crvene Zvezde (1:0). U jučerašnjoj pobjedi nad Radničkim (2:0) igrao do 70.minuta.

Marko Bakić (Muskron) – Zbog povrede koju je zadobio protiv Gibraltara, propustio je utakmicu protiv Šarlroa (1:1). Njegom Muskron igra večeras od 20:45.

Sead Hakšabanović (Norčeping) – Igrao standardno i dobio žuti karton u remiju protiv Siriusa (1:1).

Miloš Zečević (Rudar) – Odigrao 90.minuta i dobio žuti karon u remiju bez golova protiv Titograda.

Marko Vukčević (Podgorica) – Odigrao 90.minuta u porazu od OFK Petrovca (0:1).

Napad:

Fatos Bećiraj (Bein Jehuda) – Igrao  do 68.minuta u remiju protiv Sahnina (1:1).

Stevan Jovetić (Monako) – Igrao 90.minuta i ponovo bio strijelac u novoj pobjedi Monaka nad Dižonom (3:0). “Kneževi” su poveli njegovim pogotkom u 50. minutu, Ben Jeder je izborio i šutirao penal, golman pogodio stranu, ali je crnogorski as pratio sve i pretvorio “odbitak” u vođstvo. Jovetić je postigao pet golova u prvenstvu, svih pet u 2021. godini kada je počeo da dobija sve veću šansu kod Nika Kovača.

Dino Islamović (Rozenborg) – Odloženi mečevi Norveške Eliteserien.

Uroš Đurđević (Sporting Hihon) – Igrao 90.minuta u porazu od Tenerifa (1:0).

Kristijan Vulaj (Dečić) – Igrao 90.minuta u remiju bez golova protiv Iskre.

Igor Ivanović (Budućnost) – Standardan u dresu Budućnosti koja je pobjedom nad Sutjeskom (0:1) sedam kola prije kraja pobjegla na 26 bodova razlike i osvojila titulu prvaka.