Finale plej-ofa: Budva povela, drugi meč u petak u Podgorici

Piše: Ognjen 303 pregleda Dodaj komentar

Prvi susret finala plej-ofa Prve crnogorske lige, u svoju korist riješili su odbojkaši Budve. Oni su na svom terenu u Mediteranskom sportskom centru savladali velikog rivala, ekipu Budućnost Volley-a rezultatom 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:14).

Na taj način izabranici Miloša Markovića nastavili su ovosezonsku seriju trijumfa protiv podgoričkog tima, kojeg su dva puta savladali u ligaškom dijelu šampionata i u finalu Kupa.

Budva je bila bolji tim, osim u drugom setu gotovo stalno bila u prednosti i na kraju napravila prvi korak ka tituli. Budućnost je u prvom setu koliko-toliko držala ravnotežu do sredine seta, tada je domaćin pojačao ritam i poveo u setovima. U drugom je bila obrnuta situacija, gosti su bili bolji i izjednačili rezultat. Ponovo je domaćin dominirao u trećem setu, poveo 16:10, a onda je uslijedio posljednji pokušaj izabranika Zorana Vukčevića da se vrate u meč. Stigli su do 16:15, Marković je uzeo tajm-aut, gosti i pored toga imali kontru, ali je nijesu realizovali. Ivan Zvicer je prekinuo njihovu seriju, bio ponajbolji do kraja tog seta, čime je susret praktično prelomljen. U posljednjem dijelu igre nije bilo dileme, Budva je na servis Aleksandra Milivojevića povela sa 4:0, a Budućnost Volley se praktično predala.

Ivan Zvicer je sa 17 poena bio najuspješniji pojedinac susreta i opravdao poziv selektora Veljka Bašića na pripreme reprezentacije. Po 13 poena za Budvane upisali su kapiten Aleksandar Milivojević i Rus Aleksander Zlobin, a reprezentativni srednji bloker Blažo Milić 12. U ekipi Budućnost Volley-a dvocifren broj poena osvojili su reprezentativac Nemanja Peruničić (14), Đorđe Jovović (13) i Benjamin Hadžisalihović (10).

Utakmica je igrana bez prisustva publike.

Finale se igra do tri pobjede. Drugi meč igra se u petak 9. aprila u 17.30 časova u Sportskom centru “Morača”, a domaćin je Budućnost Volley.

Budva – Budućnost Volley 3:1

(25:21, 23:25, 25:19, 25:14)

Budva – Mediteranski sportski centar. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Dragana Vučinić i Sonja Simonovska.

Budva: Jelić 4, Oković 1, Lečić, Radonić 5, Jevtović (libero), Zvicer 17, Pavićević 7, Milivojević 13, Milić 12, Popović (libero), Zlobin 13, Mihajlov.

Budućnost Volley: Dubak 1, Čičić, Peruničić 14, Nikčević, Hadžisalihović 10, Perunović, Vlahović (libero), Babić 5, Ćinćur, Jovović 13, B. Radović 5, N. Radović.