Filip Radović osvojio novu olimpijsku bronzu!

Piše: Reprezentacija.me 481 pregleda Dodaj komentar

Finale je i ovog puta bilo nedostižno, ali nova medalja ostaje da prepričava veliku karijeru Filipa Radovića.

Crnogorski stonoteniser poražen je u u polufinalu Paraolimpijskih igara u Parizu od kineskog takmičara Lian Haoa – 11:8, 5:11, 11:6, 11:9.

Velikan sa Cetinja bronzanu medalju obezbijedio je dan ranije plasmanom među četiri najbolja i tako još jednom, nakon istog odličja iz Tokija, pokazao da pripada svjetskom vrhu, a u crnogorskoj sportskoj istoriji…

Naš majstor nije ušao u meč kako je očekivao, prvi set je otišao na stranu Lian Haoa (11:8), da bi u drugom pokazao klasu i brzo izjednačio (11:5)…

Treći set bio je njegov i najslabiji, da bi se od finala oprostio nakon velike borbe u četvrtom – Hao je imao vođstvo 8:4, Radović uspio da preokrene na 9:8, ali nije imao snage za završni udarac.

Filip je kao drugoplasirani igrač na Svjetskoj rang listi bio slobodan u osmini finala, dok je juče u četvrtfinalnom meču pobijedio Čileanca Manuela Ećavegurena 3:0.

S druge strane, Hao je prije Radovića savladao Nigerijca Alabija Alufemija 3:0 i Poljaka Igora Mištala 3:1.

Bronza iz Grada svjetkostu ukupno je sedma medalje sa velikih takmičenja za Filipa – uz dva odličja sa Paraolimpijskih igara, osvojio je i četiri pojedinačna (dva srebra i dvije bronze) i jedno ekipno evropsko odličje (bronzano).

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!