Dubljević je klasa – košarkašice deklasirale Island u Rejkjaviku!

Piše: Ognjen 935 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske košarkašice savladale su Island u Rejkjaviku rezultatom 62:84 na startu kvalifikacija za Eurobasket 2019. godine.

Izabranice Roberta Injigesa rutinskom igrom lako su došle do prvih bodova u ovom ciklusu.

Utakmicu je otvorila naša kapitenka sjajnim prodorom uz aut liniju. Prvu opipljiviju razliku stičemo nakon 4 minuta igre kada upravo Jelena Dubljević sa pet vezanih poena odvodi „crvene“ na plus 5.

Do kraja četvrtine uspjeli smo da prednost uvećamo na 9 poena razlike a moglo je biti i ubjedljviije da je Irena Matović iskoristila makar jedno od dva slobodna bacanja.

Drugu dionicu otvorila je poenima košarkašica španskog Bembibrea Kristina Raković a prve „povratničke“ poene upisala je i Ana Poček.

Pomalo komična situacija desila se sredinom drugog kvartala kada je Irena Matović dobila snažan udarac laktom u lice koji sudija nije sankcionisao čak ni faulom. Protest Roberta Injigesa završen je tehinčkom greškom a što se tiče sudija očigledno je da je duh Kasper raskrvario Matovićku u predjelu nosa. Upravo je ta situacija malo i poremetila naše dame koje su ipak uspjele da održe pristojnih plus 7 pred veliki odmor.

Uspjele su Islanđanske početkom nastavka da smanje rezultat ali ond aje ponovo Dubljevićka dokazala koliko je samo nedostajala našim curama na prethodnom Eurobasketu.

Raspucale su se naše u nastavku a i Amerikanka Glori Džonson u više momenata pokazala je da će biti veliko pojačanje pred važne predstojeće duele. U brzinu više ubacila je i Irena Matović koja je sa 4 uzastopna poena potvrdila agoniju domaćih za plus 21 pred konačni čin i posljednju četvrtinu.

A zadnji čin bio je odrađivanje posla gdje su redom pogađale praktično sve igračice na parketu. Domaće su praktično ostale i bez snage što su izabranice Roberta Injigesa iskoristile za što lepršaviju igru do kraja duela. Poene na debiju (3) upisala je i mlada Dragana Živković.

Najefikasnija u pobjedničkom sastavu bila je Dubljević koja je upisala 30 poena za svega 22 minuta na parketu a dvocifrena je bila još i Džonson sa 11. Osam je postigla Raković, a po 7 Jovanović i Matović.

Kod Islanđanki 23 poena Kjartansdottir.

Crna Gora kvalifikacije nastavlja u srijedu, kada će u Podgorici od 19 sati dočekati Bosnu i Hercegovinu.

Na EP će se plasirati pobjednici svih grupa i šest (od osam) najboljih drugoplasiranih timova.