Dobro izdanje u prvom poluvremenu, u nastavku bez snage da se iznenadi CSKA

Piše: Ognjen 289 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti poražene su u Moskvi od ekipe CSKA 27:23 (12:10) u utakmici pretposljednjeg, 13. kola grupne faze DELO EHF Lige šampiona.

U duelu protiv favorizovanog protivnika, koji je dobio i prvi međusobni duel u Podgorici, izabranice Bojane Popović pružile su dobro izdanje u prvom poluvremenu, parirale su i u uvodnim minutima nastavka, ali je tada do izražaja došao kvalitet ruskog tima koji ima i mnogo veću rotaciju, pa je poraz u ruskoj prijestonici bio neizbježan.

CSKA je pobjedom ponovo preuzeo prvo mjesto u grupi, u posljednjem kolu na gostovanju u Đeru će odlučivati o pobjedniku grupe, dok je Budućnost doživjela sedmi poraz i definitivno će u osminu finala sa pete pozicije.

„Plave“ posljednji meč u grupnoj fazi igraju 13. februara, kada će u Podgorici gostovati Podravka.

Jovanka Radičević i Majda Mehmedović bile su najefikasnije u našem timu sa po pet golova, dok su po četiri upisale Alison Pino i Itana Grbić.

U pobjedničkom timu istakla se Polina Vedjohina sa pet golova, dok je golmanka Šana Mason de Souza upisala 15 odbrana, uključujući i sedmerac.

Budućnost je poslije golova Radičević došla do jedinog vođstva na meču (2:1) u 9. minutu, ali je CSKA preokrenuo i održavao minimalnu prednost.

Prvi put do dva razlike domaćin je došao u 23. minutu kada je pogodila Gorškova, a iako su „plave“ u dva navrata došle do izjednačenja (8:8, 9:9), Ilarionova je ponovo donijela dva gola viška svom timu (11:9) u 27. minutu.

To je bila prednost sa kojom je ruski tim otišao na veliki odmor – 12:10.

Vukčević je postigla svoj treći gol u 32. minutu i zaostatak smanjila na 11:12, ali su uslijedila tri vezana gola CSKA (Iljina, Skorobogatčenko i Sudakova), za četiri gola viška (15:11).

U istom ritmu domaćin je nastavio i u narednim minutima, koristeći dužu klupu i veći broj opcija u napadu – nakon što je Sudakova treći put zatresla mrežu Budućnosti, na semaforu je u 40. minutu pisalo 18:13, pa se pobjednik već tada mogao naslutiti.

Radičević sa dva gola, Pino realizovanim sedmercem, Džaferović svojim prvim pogotkom i golmanka Arenhart sa svoje polovine su ublažile poraz…

CSKA – BUDUĆNOST 27:23 (12:10)

MOSKVA – Palata sportova „Dinamo“. Gledalaca: 500. Sudije: Nabokov, Kuljik (Bjelorusija). Sedmerci: CSKA 1 (0), Budućnost 2 (1). Isključenja: CSKA 4, Budućnost 8 minuta.

CSKA: Mason de Souza (14 odbrana i sedmerac), Sedojkina, Gorškova 4, Goršenjina, Vedjohina 5, Sudakova 3, Markova, Čigirinova 2, Rozengren-Jakobsen, Iljina 4, Hejndal 3, Skorobotčenko 4, Ilarionova 1, Rabazulkina, Ristovska 1, Kapljina.

BUDUĆNOST: Atingre (tri odbrane i sedmerac), Arenhart 1 (osam odbrana), Radičević 5, Popović, Džaferović 1, G.Marsenić, A. Marsenić, Pavićević, Pino 4, Maslova, Ramusović, Mehmedović 5, Kadović, Grbić 4, Vukčević 3.