Đinin Brest srušio Đer za finale Lige šampiona!

Piše: Ognjen 263 pregleda Dodaj komentar
Foto - Brest Bretagne Handball

Rukometašice Bresta plasirale su se u finale završnog turnira Lige šampiona u Budmpešti.

Francuski tim je do najvećeg uspjeha u klupskoj istoriji stigao trijumfom nad Đerom, trostrukim uzastopnim prvakom Starog kontinenta.

Fenomenalan meč je odlučen sedmercima, pošto je nakon regularnog toka i produžetka bilo neriješeno 23:23.

Francuska ekipa bila je bolji rival u prvom poluvremenu. Đer je vodio 4:3, a onda je Brest vezao pet golova i stekao lijep kapital. Đina Jauković i saigračice su na odmor otišle sa +3 (11:8).

Đer se probudio u nastavku. Čvrstom odbranom i kvalitetnijim rješenjima u napadu, branilac titule je topio prednost protivnika, a onda u 52. minutu poveo sa 17:15.

Brest je držao priključak i desetak sekundi prije kraja, zahvaljujući našoj reprezentativki, došao do izjednačenja i produžetaka.

U dodatnih deset minuta obje ekipe su postigle po tri gola, pa je odluka o finalisti pala sedmercima.

Brest je iskoristio četiri od pet penala, precizna je bila i Jaukovićeva, što je bilo dovoljno za prolaz u finale.

Rival francuskog kluba u borbi za trofej biće pobjednik meča između Vajpersa i CSKA Moskve.