Đer odbranio titulu u Ligi šampiona

Piše: Rajko 729 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Đera savladale su u finalu ženske rukometne Lige šampiona u Laslo pap areni ekipu Vardara rezultatom 27:26 nakon produžetaka.

Đer je šampion Evrope!

Sjajnu rukometnu predstavu priredile su rukometašice Đera i Vardara u finalnom meču Lige šampiona. Baš onakvu kakvo jedno finale zaslužuje.

Ove dvije ekipe odigrale su i prošlogodišnje, takođe neizvijesno finale, u kojem je Đer slavio 31:30.

Od samog početka finalnog susreta igralo se tvrdo, borbeno na obje strane terena. Teško se dolazilo do protivničkog gola čemu u prilog govori i rezultat na poluvremenu 9:9.

U istom ritmu krenulo se i u nastavak duela. Sve vrijeme se igralo gol za gol. Ni Đer ni Vardar nisu uspijevali da naprave osjetnu prednost u ovom duelu.

U posljednjem minutu susreta, Andrea Lekić je postigla gol za Vardar ali je sjajna Eduarda Amorim na desetak sekundi prije kraja meča donijela poravnanje rezultata 20:20, i produžetke.

Istim ritmom su se igrali i produžeci u Laslo pap areni u Budimpešti.

Đer je, međutim, početkom drugog produžetka napravio mini seriju, čime je stekao odlučujuću prednost i ispostavilo se pobjedu.

U ekipi Đera, Grot je postigla osam golova a Amorim šest.

Kod ekipe Vardara, za koju su nastupale naše reprezentativke Jovanka Radičević i Andrea Klikovac, najefikasnija je bila Andrea Lekić sa šest golova.

Jovanka Radičević je postigla četiri a Andrea Klikovac se nije upisala u listu strijelaca.