Danka Kovinić se plasirala u polufinale WTA turnira!

Piše: Vladan 2.3k pregleda Dodaj komentar

Danka Kovinić plasirala se u polufinale WTA turnira u kineskom Tjanđinu – najbolja crnogorska teniserka je u četvrtfinalu pobijedila aktuelnu olimpijsku šampionku, Portorikanku Moniku Puig, sa 6:4, 6:3, za sat i 16 minuta igre.

U prvom setu je presudio brejk Danke u trećem gemu, za vođstvo naše teniserke od 2:1, koje je Kovinićeva sačuvala do kraja seta.

Imala je Danka i brejk lopte u prvom (jednu), sedmom (dvije) i u devetom gemu (dvije, ujedno set lopte), ali ih nije iskoristila.

U drugom setu je naša teniserka oduzela tri puta servis protivnici, dva u prvih pet gemova za vođstvo od 4:1, čime je i meč odlučen, bez obzira što je Puig u šestom gemu uzvratila jednim brejkom, a onda na svoj servis smanjila na 4:3.

Danka je, potom, bez izgubljenog poena na svoj servis povela 5:3, a onda je do novog brejka došla sa samo jednim izgubljenim poenom, i stigla do zaslužene pobjede.

Na kraju, pobjednica je imala as više (4-3), iskoristila je četiri od 10 brejk šansi (Puig jednu od tri), i imala više osvojenih poena nakon prvog (85 – 60%) i drugog servisa (61 – 37 %).

Najbolja crnogorska teniserka će u polufinalu igrati protiv Kineskinje Šuai Peng, koja je bez borbe dobila četvrtfinale protiv Poljakinje Agnješke Radvanjske, koja se povukla zbog povrede.

Danka je prošle godine igrača finale ovog turnira, a meč za titulu je izgubila upravo od Radvanjske…

Kovinićeva je trenutno 63. na WTA listi, a Peng se nalazi na 182. mjestu. Njihov prvi međusobni meč je na programu u subotu ujutro u 5.30 sati po našem vremenu.