Dabl-dabl Vučevića, novi poraz za Klivlend

Piše: Ognjen 1.1k pregleda Dodaj komentar
(Photo - Layne Murdoch/Getty Images)

Košarkaši Orlanda poraženi su sinoć nakon produžetka od Minesote sa 105:111 i upisali 31. poraz ove sezone. Veče je obilježio novi poraz šampiona Klivlenda, čak osmi od početka godine, pa Kavsi u januaru imaju negativan skor.

Vučević je poslije trijumfa u Kanadi kazao da se nada da je ta pobjeda početak dobre serije, ali umjesto toga stogao je novi neuspjeh na gostovanju u Mineapolisu, iako je njegov tim bio blizu pobjede.

Od sredine treće dionice viđeno je nekoliko preokreta, a tim sa Floride je na šest minuta do kraja bio na “minus 8”. Orlando je uspio da preokrene zahvaljujući sjajnoj odbrani, pošto domaći Timbervulvsi u posljednjih tri minuta nijesu postigli koš.

Gosti su u posljendnjem minutu poveli 98:96, ali nijesu uspjeli da odbrane posljednji napad Minesote. Endrju Viugins je na 10 sekundi do kraja pogodio za izjednačenje, na drugoj strani Elfrid Pejton je promašio šut za pobjedu, pa se moralo u produžetke.

U dodatnih pet minuta Vulvsi su napravili seriju 6:0 za vođsvo 106:100, nakon čega Orlando nije imao odgovor.

Vučević je ponovio bio starter, na parketu je proveo 37 minuta, ali nije uspio da ponovo partiju protiv Raptorsa. Crnogorski centar je ipak uspio da ostvari dabl-dabl učinak, pošto je meč završio sa 13 poena i 10 skokova, a imao je i pet asistencija.

Najefikasniji u ekipi Oranda bio je Elfrid Pejton sa 21 poenom, Si Džej Votson je dodao 18, a Serž Ibaka 17.

Minesota je imala više raspoloženih igrača. Endrju Vigins je bio nejefikasniji igrač meča sa 27 poena (imao i 12 skokova), Karl Entoni Tauns je postigao 23, dok je Riki Rubio, koji je pogađao trojke u ključnim momentima meča, ubacio 22 poena.

Košarkaši Dalasa pobijedili su Klivlend sa 104:97 i ostvarili drugu uzastopnu pobjedu. Dalas su do pobjede predvodili Harison Barns sa 24 poena i 11 skokova i Vesli Mejtuz sa 21 poenom, dok je “ruki” Jogi Ferel postigao 19 poena, što je njegov rekord karijere.

U ekipi šampiona NBA lige najefikasniji je bio Lebron Džejms sa 23 poena. Kavalirsi su ovog mjeseca ostvarili sedam pobeda i pretrpjeli osam poraza, pa su sada na dvije i po utakmice prednosti nad Bostonom u ukupnom plasmanu Istočne divizije.

Boston je pobijedio Detroit sa 113:109 i ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu.

Ajzea Tomas predvodio je Seltikse do pobjede sa 41 poenom, od kojih je 24 postigao u četvrtoj četvrtini. On je tako u 32. uzastopnoj utakmici postigao najmanje 20 poena. Dže Krauder dodao je 21 poen, a Al Horford 13.

Andre Dramond postigao je 28 poena uz 22 skoka a Kentavijus Koldvel-Poup dodao je 18 poena za Boston, koji je pretrpio treći uzastopni poraz.

Filadelfija je pobijedila Sakramento sa 122:119, Memfis je pobijedio Finiks sa 115:96, dok je Majami pobijedio Bruklin sa 104:96 i ostvario osmu uzastopnu pobjedu.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!