Crvena zvezda slavila u Podgorici

Piše: Ognjen 555 pregleda Dodaj komentar
Foto - SC Derby - Filip Roganović

Na povratku u „Moraču” poslije 20 godina, Duško Ivanović je dočekan gromoglasnim aplauzima, a onda je sačuvao perfektan skor na klupi Crvene zvezde i nakon sedme utakmice.

SC Derbi je, baš kao i protiv Partizana u 3. kolu AdmiralBet ABA lige, pružio snažan otpor učesniku Evrolige, držao se u igri sve do završnih 10 minuta, ali je ipak morao da čestita mnogo boljem i iskusnijem rivalu, koji je slavio 92:76.

Tim Andreja Žakelja nijednom nije vodio, ali se ni u jednom trenutku nije predao. Naprotiv – kad god bi se činilo da je Zvezda prelomila meč, „studenti” su nalazili neku novu snagu i vraćali se u život.

U 2. četvrtini, Beograđani su serijom 13:4 došli do 12 razlike (39:27), ubrzo imali i plus 14 (47:33), ali su domaći u finišu te i početkom 3. dionice zaigrali mnogo bolje i prišli na 49:43.

Tada su napravili dvije greške u napadu, poklonile „crveno-bijelima” lake poene iz kontri, ali nisu odustali. Nakratko ih je omelo što je Danilo Tasić u 24. minutu završio meč zbog druge nesportske greške, što je Zvezda iskoristila da vrati rekordnih plus 14 (61:47), ali je odgovor bio sjajan – Flečer Megi je pogodio dvije, a Andrija Slavković i Loren Džekson po jednu trojku, pa je na isteku 28. minuta bilo samo minus jedan (65:66).

Ista razlika je bila i pred odlučujuću dionici, nakon odlične asistencije Džeksona i zakucavanja Tomislava Ivišića za 67:68.

Domaći su, nažalost, na startu posljednje četvrtine promašili pet vezanih šuteva iza linije 6,75, a na drugoj strani je sa iste distance precizan bio Stefan Lazarević, da bi Luka Mitrović povisio na 74:67 i natjerao Žakelja da uzme tajm-aut sedam minuta i 13 sekundi prije kraja.

Muke su se nastavile, a Lazarević novom trojkom praktično otklonio sve dileme…

Zvezda je do kraja kažnjavala brzopletost „studenata”, koji su željeli da se što prije vrate u igru, ali su zapravo samo tonuli sve dublje, pa je razlika rasla do maksimalnih minus 17 (88:71).

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Vijesti