Crna Gora u finalu Evropskog prvenstva, na korak od elitnog ranga

Piše: Vladan 167 pregleda Dodaj komentar

Još samo jedan korak dijeli kadetsku selekciju Crne Gore od elitne divizije evropskog rukometa – Crna Gora savladala je domaćina Letoniju 30:25 (13:12) u polufinalu Evropskog prvenstva B divizije.

Protivnik u nedjeljnom finalu (18 sati), u kojem pobjeda donosi plasman u A diviziju, biće pobjednik drugog polufinala u kojem se od 18 sati sastaju Rumunija i Holandija.

Do četvrte pobjede u isto toliko mečeva u Rigi, izabranici trenera Brana Božovića došli su zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu.

Crna Gora nakon prvih 30 minuta imala je minimalnu prednost (13:12), a drugo poluvrijeme otvorila je na najbolji mogući način – serijom od pet vezanih golova, koju je zaključio Dragašević za vođstvo 18:12 u 36. minutu.

Čepić je u 44. minutu pogodio za 23:16, a istu prednost naša reprezentacija imala je i u 46. minutu, nakon što je Dragašević zatresao mrežu domaćina za 24:17.

Radojica Čepić je postigao sedam golova, Arsenije Dragašević šest, a Luka Vukićević pet.

Luka Nikolić četiri puta je zatresao protivničku mrežu, a Vojislav Vukić i Darko Pejović po tri puta.

U strijelce su se još upisali Luka Barjaktarović i golman Vasilije Vujović, koji je imao 12 odbrana.