Crna Gora savladala Bahame u okviru Akropolis kupa

Piše: Ognjen 401 pregleda Dodaj komentar
Foto - FIBA

Crnogorski košarkaši savladali su večeras u Atini selekciju Bahama 93:80 u okviru 2.kola Akropolis kupa.

Crna Gora je na startu, trojkom Vučevića povela 5:2, ali su Bahami brzo odgovorili i serijom 6:0, koju je zaključio je Deandre Ejton, na polovini prve dionice stekli prednost – 8:5. Iako su Bahami u dva navrata imali i pet razlike (14:9, 16:11), ,,crveni“ su u finišu prve dionice prišli na posjed zaostatka (16:15), da bi na kraju prve četvrtine bilo 19:16.

Izabranici Boška Radovića stigli su na pola koša zaostatka i u 15.minutu, kada je Vučević pogodio trojku za 27:26. Ipak, Bahami su odreagovali i serijom 13:1 na tri minuta prije kraja prvog poluvremena stekli dvocifrenu prednost – 40:27. Međutim, Crna Gora je do odlaska na odmor uspjela da istopi zaostatak – 43:35.

Treća dionica donijela je drugačiji scenario – ,,crveni“ su brzo uspjeli da istope zaostatak, dođu do egala, a onda i da preokrenu. Poenima uz faul Bogavca, Crna Gora je u 22.minutu stigla do egala (46:46), a već u sljedećem napadu, preko Simonovića, stigli smo i do prve prednost od uvodnih minuta – 48:46. Imali smo u 26.minutu i osam poena viška (55:47), a nakon polovičnog učinka sa bacanja Vučevića u 28.minutu bilo je 60:51, dok je uoči posljednjeg kvartala na semaforu pisalo 64:58.

Poenima Alekse Ilić u 32.minutu Crna Gora je prvi put stekla dvocifrenu prednost – 68:58, nakon čega je naša selekcija održavala prednost…

Najefikasniji bio je Marko Simonović sa 20, uz 7 skokova, Nikola Vučević imao je po 15 poena i skokova, Kendrik Peri ubacio je 15, uz 8 asistencija, Luka Bogavac 13, uz 5 asistencija, Emir Hadžibegović dodao je 10, a imao je i 4 skoka, Igor Drobnjak ubacio je 8, uz 4 skoka i 3 asistencije, Dino Radončić 6, a imao je i 6 uhvaćenih lopti, a u strijelce su se upisali još Jovanović, Ilić i Slavković po 2.

Naša reprezentacija, na otvaranju turnira, poražena je od domaćina, selekcije Grčke (86:57).

Crnogorska ekspedicija sjutra se vraća za Podgoricu, a već u nedjelju, 30.juna, putuje za Rigu, gdje se od 2. do 7. jula igraju kvalifikacije za Olimpijske igre. Crna Gora je u grupi sa Brazilom i Kamerunom, a u drugoj su Letonija, Gruzija i Filipini. Po dvije selekcije idu u polufinale, a pobjednik u Pariz.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!