Crna Gora savladala Australiju, za peto mjesto protiv Srbije

Piše: Ognjen 209 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore učešće na Super finalu Svjetske lige završiće utakmicom za 5. mjesto.

“Ajkule” su danas u meču za razigravanje savladale Australiju 9:6 i sjutra (14) igraće protiv Srbije, koja je pobijedila Kanadu 12:4.

Tvrd meč je odigran danas u bazenu u Strazburu. Australijanci su vodili 1:0 i 2:1, a onda je izjednačio Stefan Vidović, da bi Kanstantin Averka sa tri vezana pogotka održavao Crnu Goru u vođstvu.

Poslije prvog poluvremena bilo je 5:4 za ekipu Vladimira Gojkovića, a onda su, nakon pogotka Dušana Matkovića, početkom treće četvrtine “ajkule” prvi put imale dva gola prednosti – 6:4.

Nakon toga je Crna Gora imala napad za plus tri, ali su Australijanci ukrali loptu i u kontri smanjili, a onda nakon gola Nigusa i izjednačili (6:6).

Do kraja meča, Crna Gora je odbranom zaustavila rivala, a vezala tri pogotka i ovjerila pobjedu.

“Važna pobjeda na psihološkom planu nakon jučerašnjeg meča u četvrtfinalu. Bilo je grešaka, moramo da ih analiziramo, da se spremamo za Evropsko prvenstvo, ali mislim da radimo pravi posao”, kazao je Martin Gardašević.

Najefikasniji je bio Averka sa četiri pogotka, Matković je postigao tri, a Vidović i Vlado Popadić po jedan.