Crna Gora prva uzela set Češkoj

Piše: Ognjen 401 pregleda Dodaj komentar

Kao što su i obećavale, odbojkašice Crne Gore pružile su maksimum u duelu sa favorizovanom Češkom i u sjajnom ambijentu u Pljevljima postale su prva ekipa koja je “otkinula” set favorizovanom rivalu. Iako je Češka na kraju trijumfovala rezultatom 3:1 (25:14, 24:26, 25:22, 25:14), taj osvojeni set mogao bi puno da znači reprezentaciji Crne Gore i u borbi za drugo mjesto u grupi, zašta je neophodan trijumf u Finskoj u posljednjem kolu, ali i u borbi za najbolju trećeplasiranu ekipu, koja bi takođe mogla da dobije vizu za Evropsko prvenstvo. Naredni meč Crna Gora igra 7. septembra protiv Islanda u gostima.

Susret u Pljevljima, između rivala koji su posljednju utakmicu odigrali međusobno, počeo je gotovo identično kao i taj meč u Češkoj – lider naše grupe B slomio je otpor izabranica Milorada Krunića negdje sredinom seta (poslije rezultata 11:11, Čehinje su vezale pet poena), pa je nakon toga vođstvo gošći raslo do konačnih 25:14.  To je isti rezultat kojim je Crna Gora izgubila prvi set i u Taboru. Razlika je bila jedino u tome što je u našoj ekipi konačno zaigrala korektorka Nikoleta Perović, koja je bila povrijeđena tokom prva tri meča u kvalifikacijama.

I početak drugog seta pripao je Čehinjama, koje su vodile 8:3, ali kako je taj dio igre odmicao naše djevojke smanjivale su razliku, shvatajući da nije sve izgubljeno. U finiš seta ekipe su ušle poravnate (23:23), ali prvu set loptu ipak je izborila Češka. Međutim, dva puta sjajno je smečovala naša kapitenka Tatjana Bokan i izborila prvu set loptu za našu reprezentaciju, a realizovala ju je Nikoleta Perović fenomenalno plasiranom loptom u dio terena gdje nije bilo protivničkih igračica. Na taj način Crna Gora je postala prvi tim koji je Češkoj uzeo set u kvalifikacijama.

Na krilima dobijenog drugog seta izabranice Milorada Krunića povele su 3:1 na početku trećeg, a onda potpuno stale. Čehinje su osvojile sedam uzastopnih poena, a uzalud je naš selektor reagovao i izmjenama i tajm-autom. Nažalost, vođstvo gošći bilo je previsoko, pa su naše igračice sa dvije serije, prvi put od četiri uzastopna poena kojima su smanjile na osam razlike (21:13), pa onda i od šest poena kojima su spašavale set lopte i smanjile na 24:22, samo drastično popravile utisak i dva puta natjerale selektora Češke da zatraži odmor. Set je završen rezultatom 25:22 za Češku.

U četvrtom setu dileme nije bilo, Češka se brzo odvojila, a naša reprezentacija nije uspjela da parira, pa je set završen identičnim rezultatom kao i prvi – 25:14.

Crna Gora – Češka 1:3 (14:25, 26:24, 22:25, 14:25)

Pljevlja – Sportski centar “Ada”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Ziber (Njemačka), Jildirim (Turska).

Crna Gora: Bokan 17, Tvrdišić, Perović 15, Cenović (libero), Šušić, Labović (libero), Vuković 2, Petranović 5, Tuševljak, Vukčević, Petrović 3, Budrak, Đurović 3, Dragović 10.

Češka: Kosanjova 10, Hodanova, Orvosova 26, Kulisiani 12, Digrinova (libero), Valkova 2, Dostalova (libero), Pavlikova, Mlejnkova 22, Faltinova, Simanova 8, Kojdova, Bajuž, Blažkova.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!