Crna Gora osvojila bod, mogla i do tri, u finišu sve uprskali

Piše: Ognjen 450 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska vaterpolo reprezentacija poražena je od Grčke nakon peteraca 17:16 (nakon 12:12) u meču gdje su mogli da završe posao u regularnom dijeli meča jer su vodili 7:4 sredinom druge četvrtine, a bilo je i 10:8 u uvodnim minutama posljednje dionice. ,,Ajkule“ mogu da žale za propuštenom šansom, sami su krivi, ali i sudije su ozbiljno pogurali olimpjskog vicešampiona jer su progledali kroz prste Papanastasiu koji je na dva i po minuta prije kraja treće četvrtine udario Jovana Vujovića i izvukao se sa kaznom – crvenim kartonom sa pravo zamjene.

Od prvog minuta naša ekipa je bila u hendikepu, kada je isključen centar Vladan Spaić, jer je ušao u igru, a nije smio, nakon isključenja Stefana Vidovića. Automatski je došlo do preraspodjele uloga, Jovan Vujović je zauzeo njegovo mjesto i sa Miroslavom Perkovićem vodio žestoke borbe sa bekovima grčke ekipe.

Očigledno da je iskustvo bilo presudno u večerašnjem duelu, koji je ,,zabiberio“ Vasilije Radović golom na dvije sekunde prije kraja meča za 12:12. U penal ruletu, već u prvoj seriji, Bogdan Đurđić je pogodio prečku. Grčki tim je do kraja bio precizan, kao i naši igrači Vidović, Mršić, Popadić i Perković.

Šeteta, naš tim je bio odličan u ofanzivi sa igračem više (iz devet pokušaja osam golova), a i atomski vaterpolo su igrali na centrima grčke ekipe.

Novi duel Crna Gora igra za dva dana sa Italijom.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: pobjeda.me