Crna Gora nakon produžetka srušila Meksiko i sa 1. mjesta otišla u polufinale

Piše: Vladan 479 pregleda Dodaj komentar

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore nastavlja sa dobrim izdanjima u Meksiku – naša selekcija je jutros, nakon produžetka, savladala domaću ekipu (74:71, nakon 40 minuta je bilo 62:62) i sa prvog mjesta u grupi B izborila plasman u polufinale pretkvalifikacionog turnira za Svjetsko prvenstvo.

Ekipa Jelene Škerović će u polufinalu igrati protiv Južne Koreje, koja je osvojila drugo mjesto u grupi A. Utakmica je na programu u subotu od 22 i 30.

Derbi je opravdao očekivanja – dva neporažena tima u prva dva kola igrala su neizvjesnu utakmicu. Bilo je grešaka, promašenih zicera, a prvo poluvrijeme donijelo je neočekivano malo poena.

Crna Gora je bolje ušla u meč – nakon poena sa penala Bojane Kovačević u 6. minutu je bilo 10:2, da bi u finišu prve četvrtine naša selekcija imala i devet poena prednosti – 16:7.

U drugoj četvrtini je Crna Gora imala prazan hod u napadu, dok je na drugoj strani Meksiko igrao agresivnu odbranu i koristio propuste našeg tima. Domaća selekcija je zahvaljujući šutu za tri poena uspjela da se primakne, pa je sredinom druge četvrtine Crna Gora imala dva poena prednosti – 18:16.

Crna Gora je poslije poena Anastasije Drobnjak i Ksenije Šćepanović uspjela da ode na 25:18, ali je domaća selekcija uhvatila priključak i izjednačila (25:25)

U drugom dijelu je Crna Gora je održavala minimalnu prednost, iako se mučila, a Meksiko pokazao zašto vjeruje da na domaćem terenu može do vize za Mundobasket. Crnu Goru je u trećoj četvrtini vodila kapitenka Milica Jovanović, pa je u finišu tog perioda bilo plus šest za našu selekciju (46:40).

Ipak, Meksiko se nije predavao već je početkom posljednjeg perioda izjednačio (46:46) i najavio dramu, da bi nakon poena Hakes, domaća selekcija povela 58:53.

Ali, Crna Gora je brzo izjednačila – Živković je pogodila trojku uz faul, a nakon promašenog bacanja Jovanović je poslije ofanzivnog skoka donijela egal – 58:58.

Igralo se tada koš za koš, a onda je Jovanović, 18 sekundi prije kraja pogodila za produžetak.

I u produžecima je bio neizvjesno, a 67 sekundi prije kraja je Meksiko imao četiri poena prednosti – 71:67. Tada je uslijedila serija naše selekcije, odgovornost je preuzela kapitenka Jovanović, trojku je pogodila Drobnjak, Crna Gora je kompletirala seriju 7:0 i stigla do treće pobjede.

Milica Jovanović je postigla 29 poena, uz devet skokova i pet asistencija.

Dragana Živković je imala dabl-dabl učinak – 13 poena i 10 skokova. Anastasija Drobnjak je meč završila sa 12 poena, Bojana Kovačević sa šest poena i sedam skokova, a Marija Leković sa pet poena, šest skokova i pet asistencija.

Maja Bigović je imala četiri, Sofija Živaljević tri, a Ksenija Šćepanović dva poena.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: vijesti.me