Challenge Family i Budva položili prvi ispit

Mirko
Piše: Mirko 683 pregleda Dodaj komentar

SRD “Road Runners Montenegro” je 11.10.2020. godine, u Budvi, organizovalo triatlon trening trku, na kojoj je učešće uzelo preko 50 domaćih takmičara.

Ova trka je predstavljala svojevrsnu najavu triatlon trke iz serije trka Challenge Family, koja je usljed pandemije korona virusa odgođena za narednu godinu.

Prvo mjesto u muškoj kategoriji je zauzeo Dušan Milošević, dok je u kategoriji dama prva bila Jelena Tomašević. U štafetnoj konkurenciji prvo mjesto zauzela ekipa Podgorica 2 (Ado Gagović, Vedran Roćenović i Vuko Perišić).

Ovogodišnja manifestacija je održana u saradnji sa Opštinom Budva i Turističkom organizacijom Budve, koji su dali značajan doprinos realizaciji trke.

U organizacionom dijelu posebno mjesto su zauzeli i članovi SRD Ekomen sa Ekonomskog fakulteta.

Foto. Challenge Budva

Takmičari su plivali 1.5km, vozili biciklo 40km, i trčali 10km, što predstavlja triatlon olimpijsku distancu.

Dušan Milošević je trku završio za 02:13:06, Jelena Tomašević za 02:37:45, a pobjednički tim za 02:20:21.

Organizatori za sljedeću godinu najavljuju najveći sportski spektakl na ovim prostorima i zahvaljuju svima na ukazanom povjerenju i poštovanju aktuelnih mjera.