Budva i Budućnost volej na istoj distanci

EPCG Superliga za odbojkaše (9. kolo)

Piše: Reprezentacija.me 429 pregleda Dodaj komentar

Vodeći dvojac nije imao problema da upiše pobjedu u pretposljednjem kolu ligaškog dijela prvenstva EPCG Superlige za odbojkaše, pa je i bodovni razmak između Budve i Budućnost voleja ostao nepromijenjen.

Budva je u Nikšiću slavila 3:0, a domaćinu je prepustila ukupno 23 poena, dakle manje nego koliko je sama osvojila u jednom setu. Samo dva osvojena poena Nikšićana u drugom setu dovoljno govore o odnosu snaga, ali i “kvalitetu” tima koji nastupa u najvećem odbojkaškom rangu (u muškoj odbojci nema nižeg ranga).

Budva je upisala osmu pobjedu, a Sutjeska deveti poraz.

Benjamin Hadžisalihović je sa 18 poena bio najbolji u budvanskom timu, Aleksandar Gmitrović je dodao 11, Matija Ćinćur 10, a Miodrag Jelić devet. U ekipi Sutjeske su po pet poena osvojili Igor Perović i Marko Rondović.

Budućnost volej je do osme pobjede došla u gostima protiv Galeba Liko Soho Group sa 3:0. Barani su upisali osmi poraz.

Podgoričane su do pobjede vodili Bojan Strugar sa 14 i Arman Čirić sa 12 poena, Filip Mašković je dodao devet. U poraženom timu po pet poena su osvojili Luka Lojić i Božidar Petković.

Kolo prije kraja ligaškog dijela, Budva i Budućnost volej imaju po osam pobjeda i jedan poraz, s tim da Budvani imaju dva boda više (25-23). Slijede Mornar i Jedinstvo sa skorom 5-4, ali Mornar ima bod više (15-14), peti je Galeb (1-8), a posljednja Sutjeska (0-9).