Budva eliminisana u prvom kolu Lige šampiona

Piše: Reprezentacija.me 206 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve nisu uspjeli da dođu do drugog kola Lige šampiona.

Nakon što na svom parketu prošle sedmice slavio sa 3:2 u setovima, crnogorski prvak poražen je večeras u revanšu od Mladosti u Zagrebu 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 25:22).

Budva je osvojila prvi set, rutinski za 23 minuta, ali im se Mladost na isti način revanširala u drugom, koji je trajao minut kraće.

U trećem setu je bilo izjednačeno do 18:18, da bi prvo Baranov izblokiran u kontri, pa je Bakiri ima dva loša prijema i domaćin je došao do nedostižne prednosti.

U četvrtom je Budva vodila 15:11, zatim 22:21, a Zagrepčani dobili naredna četiri poena za konačan trijumf.

U odlučujućem setu bilo je i problematičnih odluka sudija, a Bakiri je dobio crveni karton zbog prigovora.

Mladost će u drugom krugu Lige šampiona igrati sa češkim predstavnikom Karlovarsko.

Budva nastavlja takmičenje u CEV Kupu.

Mladost – Budva 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 25:22)

Zagreb – Dom odbojke “Bojan Stranić”. Gledalaca: 50. Sudije: Daniele Rapisarda (Italija), Sanja Miklošič (Slovenija).

Mladost: Višić 1, Repek (libero), Nikačević 11, Bakonji, Jakovac 11, Vaško, Buša 22, Gajić 6, Vlašić, Smiljanić (libero), Zeljković 18, Cvanciger

Budva: Jelić 1, Lečić, Milenković, Beliajev, Bojić 4, Gmitrović 16, Krivokapić (libero), Despotovski 2, Milić 4, Toman (libero), Baranov 9, Bjeljac, Bakiri 20, Mihajlov 7.