Piše: Ognjen 224 pregleda Dodaj komentar
Foto - KSCG

Košarkaši Budućnosti Voli plasirali su se u finale plej ofa domaćeg šampionata.

Tim Aleksandra Džikića u drugom meču slavio je protiv Podgorice 73:61.

Podgorica je u revanšu kao formalni domaćin u Bemax areni pružila značajno jači otpor.

U prvoj četvrtini domaći su imali 17-9 nakon četiri vezana poena Miškovića, a u drugoj četvrtini imala je Podgorica i 34:24.

Ipak Budućnost Voli se brzo vratila, šest vezanih poena Zorana Nikolića za 37:34.

Na startu trećeg perioda Budućnost je napravila seriju 10:0 i preokrenula. Podgorica je ostala blizu sve do na četiri minuta prije kraja. Kljajević je pogodio za 59:62, a onda je šampion vezao sedam poena i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Petar Popović sa 17 poena, 16 je ubacio Zoran Nikolić.

Kod Podgorice 16 poena Hadžibegovića, 14 Kovačevića.

Podgoričani će za trofej igrati protiv Mornara Barsko zlato.

Finale počinje 30. maja, igra se na tri pobjede (po sistemu 1-1-1-1-1) Budućnost Voli ima prednost domaćeg terena.