Budućnost Voli stigla do osme pobjede: “Plavi” savladali Krku

Piše: Vladan 261 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli je stigla do osme pobjede u ABA ligi u meču u kojem je gotovo 35 minuta imala potpunu kontrolu, a onda i morala da se pomuči da odbrani već viđen trijumf.

“Plavi” su savladali Krku u “Morači” rezultatom 70:62, a do kraja godine ih čeka još jedan izazov – okršaj sa Igokeom u istoj dvorani 30. decembra.

Budućnost je rano došla do osjetljive prednosti, na kraju prve četvrtine je imala i plus devet (24:15), a u drugoj je, uprkos činjenici da preko pet minuta nije pronašla put do koša, čuvala vođstvo.

Kada je Danilo Nikolić vezao dvije trojke za rekordnih 19 razlike (50:31) sredinom treće čevrtine činilo se da tim Petra Mijovića grabi ka ubjedljivom trijumfu, ali Krka se nije dala – pa je tačno na polovini posljednje dionice serijom 9:0 prišla na 58:54.

Dragan Apić je potom sa linije slobodnih bacanja (pogodio jedno od dva) prekinuo taj nalet slovenačkog tima, da bi u narednom napadu Amedeo dela Vale na tri i po minuta prije kraja sa distance poentirao za 61:54…

Nije Krka ni tada odustajala, ali Budućnost je bila mirna u napadu, pa su poeni Nikole Ivanovića i Dela Valea, uz trojku Suada Šehovića, učinili da Budućnost privede meč kraju bez penal-završnice.

Dela Vale je upisao 14 poena, Daniko Nikolić 13, Džastin Kobs 12, dvocifren učinak je imao i Melvin Edžim (10, uz devet skokova, te po dvije asistencije i ukradene lopte).

Kod gostiju se istakao Jure Škifić sa 24.

BUDUĆNOST VOLI – KRKA 70:62

BUDUĆNOST VOLI: KOBS 12, Ivanović 7 (4-3), EDŽIM 10, Šehović 5 (3-2), D. NIKOLIĆ 13 (2-2), Apić 2 (4-2), Mitrović, DELA VALE 14 (3-3), Z. NIKOLIĆ 7 (2-1), Žugić.

KRKA: Medved, STERGAR 3, Jančar Jarc, Kemfor 10 (2-2), STIPČEVIĆ 9 (2-2), Vrabac 8 (5-2), Kosi, ŠKIFIĆ 24 (2-2), Škedelj, LAPORNIK 6, Rebec, MILOVANOVIĆ 2.