Budućnost Voli bolja od Mornara u crnogorskom derbiju

Piše: Ognjen 409 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Mornar 81:74 u derbiju 10. kola ABA lige.

“Plavi” su upisali sedmi trijumf u isto toliko utakmica ove sezone u regionalnom takmičenju.

Nakon pobjeda nad Partizanom i Crvenom zvezdom u Beogradu, ekipa Petra Mijovića večeras je dobila i crnogorski derbi i sačuvala maksimalan učinak na vrhu tabele.

Zanimljivo je da su do uspjeha u meču sa najvećim rivalom u Crnoj Gori Podgoričani došli, iako su pogodili samo jednu trojku.

Mornar je odlično počeo utakmicu, prije svega sjajno šutirao za tri, pa je nakon 10 minuta imao plus 10, da bi potom stigao i do maksimalnih 15 poena viška, 36:21.

Uslijedila je zatim serija Budućnosti Voli od čak 17:0 tokom koje je Suad Šehović pogodio jedinu trojku na utakmici.

Mornar je na poluvremenu imao plus dva, tokom treće četvrtine dolazio i do šest poena prednosti, ali nije mogao da do kraja isprarira Budućnosti.

Budućnost su do pobjede vodili Džastin Kobs sa 19 i Vili Rid sa 18 poena.

Dvocifren je bio i Zoran Nikolić sa 11, dok je Nikola Ivanović meč završio sa devet poena.

U barskom timu, koji je upisao drugi poraz ove sezone, najbolji je bio Džejkob Pulen sa 17, dok su Keni Gebrijel i Milko Bjelica dodali po deset koševa.

Budućnost Voli i Mornar u srijedu odigraće novi meč, u desetom kolu B grupe Eurokupa.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!